fbpx

В ЄС дозволили третю дозу Covid-вакцин, але не всім

Головна Сторінка » В ЄС дозволили третю дозу Covid-вакцин, але не всім

Людям з ослабленим імунітетом рекомендують бустерні дози Covid-вакцинами Pfizer і Moderna.

Третю дозу препаратів можна вводити через 28 днів після другої, повідомляє комітет Європейського агентства лікарських засобів.

“Додаткова доза цих вакцин збільшує в пацієнтів із трансплантацією органів та ослабленою імунною системою здатність виробляти антитіла проти коронавірусу”, – ідеться в повідомленні регулятора.

Водночас немає прямих доказів, що здатність виробляти антитіла в цих пацієнтів захищає від Covid-19. Очікують, що бустерна доза підвищить захист принаймні в деяких пацієнтів.

Важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою та нормальною імунною системами. Дослідження показали значне підвищення рівня антитіл для здорових людей 18 років і старше, коли бустерну дозу вводять приблизно через шість місяців після другої. Зараз також оцінюють дані щодо бустерної дози вакцини Moderna для людей із нормальною імунною системою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знадобиться третя доза: Covid-вакцина втрачає ефективність

Жителям Великої Британії з вересня пропонують третю дозу вакцини від коронавірусу. Право на третю дозу мають особи 50 років і старші, люди, що живуть і працюють у будинках для літніх людей, медичні й соціальні працівники. Бустерні вакцини також будуть доступні для клінічно вразливих і для людей від 16 до 65 років, що належать до групи ризику.