Як ЗСУ планують навчити 500 тисяч військовослужбовців

Як ЗСУ планують навчити 500 тисяч військовослужбовців

Українські військові навчальні центри мають потенціал для підготовки до 500 тисяч особового складу. Таку інформацію повідомив генерал-майор Віктор Ніколюк, який керує підготовкою в Сухопутних військах ЗСУ. Він зазначив, що незалежно від кількості військовослужбовців, які будуть мобілізовані – чи то 100 тисяч, чи 500 тисяч – центри готові до цього завдання. Ці відомості були оприлюднені в інтерв’ю для “Радіо Свобода”.

Генерал-майор підкреслив, що постійно проводяться засідання та наради, де оцінюються можливості навчальних центрів та кваліфікація інструкторів, багато з яких беруть участь у бойових діях.

Він також висловив думку, що ЗСУ здатні навчити будь-яку кількість військовослужбовців. За його словами, з усіх підготовлених військовослужбовців близько 20% пройшли навчання за кордоном, решта – на території України.

В контексті цієї теми, у грудні президент України Володимир Зеленський на пресконференції згадав про пропозицію Генерального штабу ЗСУ щодо мобілізації 450-500 тисяч громадян. Також Давид Арахамія, лідер парламентської фракції “Слуга народу”, повідомив про запит військового керівництва на мобілізацію 500 тисяч осіб. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначив, що процес мобілізації має відбуватися в рамках встановлених раніше процедур, а оцінювати новий проект рекрутингу до армії поки що передчасно.