Вагітна померла, бо тиждень носила мертву дитину через відмову зробити аборт

Головна Сторінка » Вагітна померла, бо тиждень носила мертву дитину через відмову зробити аборт

У Польщі 37-річна жінка, вагітна двійнятами, звернулася до провінційної лікарні у місті Ченстохова зі скаргами на біль.

Виявилося, що один із плодів помер, але лікарі протягом тижня не робили аборт, пише TVP3. Операцію все ж провели, але пацієнтка згодом померла. Родичі наполягають, що це через сепсис, який розвинувся за час зволікання.

“Жінка на ім’я Агнешка звернулася по допомогу до медиків ще 21 грудня минулого року. Вона перебувала на першому триместрі вагітності і скаржилася на біль у животі та блювоту. Жінку госпіталізували, але у медзакладі її стан тільки погіршився. 23 грудня один із плодів помер, але аборт не зробили через заборону переривання вагітності через дефекти плоду”, – йдеться у повідомленні.

Медики чекали, поки припиниться життєдіяльність іншого плода, а Агнешка протягом наступного тижня носила мертву дитину. Смерть другого плоду настала 29 грудня, але саму операцію провели лише через два дні після цього.

“Весь цей час у ній залишалися тіла ненароджених синів. Водночас не забули вчасно повідомити священника, щоб він прийшов у палату і влаштував похорон дітей”, – розповіли рідні Ашнешки.

Про сепсис свідчать результати деяких аналізів, але медзаписів із таким діагнозом ніде немає. Медики заявляли, що пацієнтка “могла їсти сире м’ясо” і припускали коров’ячий сказ. Лікарня ускладнила зв’язок із пацієнткою і не дозволила ознайомитися з документацією, посилаючись на те, що Агнешка не писала дозволу на чоловіка чи сестру.

23 січня у жінки сталася зупинка серця, але її вдалося реанімувати. Через добу Агнешку у важкому стані доправили до іншої лікарні, де 25 січня вона померла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі після смерті вагітної масово протестують проти заборони абортів

Сім’я вагітної наполягає, що смерть жінки настала через недбалість лікарів. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо заподіяння серйозної шкоди здоров’ю, а також ненавмисної смерті.

Лікарня, куди вперше госпіталізували жінку, заявила, що медики “зайняли вичікувальну позицію, у зв’язку з тим, що був шанс врятувати другу дитину”. Там також наполягають, що родичі контактували із пацієнткою у межах карантинних обмежень

Натомість у Польщі відбулися акції протесту після розголосу про смерть Агнешки.

У січні 2021-го набула чинності майже повна заборона на аборти у Польщі. Згідно з рішенням Конституційного суду, переривання вагітності через патологію плода є незаконним. Аборт можливий лише у разі зґвалтування або інцесту, або за умови небезпеки для життя чи здоров’я матері.

Жорсткі обмеження абортів підтримує керівництво правлячої партії “Право і справедливість” (ПіС) і католицька церква Польщі.

Майже повна заборона абортів спричинила масові вуличні протести по всій країні

Щороку у Польщі роблять до 2000 легальних абортів. Однак, за оцінками організацій захисту прав жінок, близько 200 тисяч польських жінок щороку роблять незаконні аборти або їдуть робити цю операцію в інші країни. Правозахисники побоюються, що ця кількість і надалі зростатиме через посилення законодавства.