Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

більшості областей України зростає кількість госпіталізацій з коронавірусом, що свідчить про спалах захворюваності протягом найближчих двох тижнів.

Про це йдеться в аналізі, складеному вченими Київської школи економіки, опублікованому на сайті КШЕ. У ньому вказується, що тільки в Києві 20% населення отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19, в інших регіонах темпи вакцинації ще нижче. В Україні в цілому 9,5% населення вакциновані щонайменше однієї дозою. Тим часом, в більшості областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах вже протягом наступних двох тижнів.

Уже зараз госпіталізації в тиждень виросли на 17% (раніше тижневе зростання фіксувалося на рівні 3-5%), що свідчить про тренд збільшення навантаження на систему охорони здоров’я. У 20-ти з 25-ти областей ситуація погіршується – відбувається зростання кількості госпіталізацій. У зоні ризику – Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області, на які припадає половина всього зростання госпіталізацій в країні.
Регіонами “тимчасової безпеки” залишаються Київ, а також Полтавська, Сумська та Чернігівська області, які показують коливання в бік зменшення на плато.

При цьому коефіцієнт виявлення нових випадків в Україні незначно погіршився, але залишається безпрецедентно хорошим – 2,3%. На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перемістилася на сьому позицію з п’ятої і зараз знаходиться на рівні плато. В середньому кількість померлих за добу – 15 осіб. За оцінками Центру економіки охорони здоров’я КШЕ, смертність в Україні перебуватиме на рівні плато і найближчим часом.