Велика Британія – Україні: ракетні катери, кораблі Sandown та місія Orbital – деталі від аташе з питань оборони

Велика Британія – Україні: ракетні катери, кораблі Sandown та місія Orbital – деталі від аташе з питань оборони

Велика Британія – один з головних партнерів України у галузі військового співробітництва. Тренувальна місія Orbital для українських військових працює з лютого 2015 року, а минулого року стало відомо про масштабну допомогу Військово-морським силам України – Лондон побудує для Києва ракетні катери.

Про деталі цієї угоди, спільні українсько-британські військові навчання та загалом співпрацю в оборонній сфері в інтерв’ю Донбас Реалії розповів аташе з питань оборони Посольства Великої Британії в Україні, комодор Королівських ВМС Тім Вудз.

Пане комодор, нещодавно секретар РНБО України Олександр Данілов назвав Велику Британію основним стратегічним партнером України. Чи погоджуєтесь ви з такою оцінкою відносин між країнами? В чому власне інтерес Великої Британії у цих взаєминах, зокрема щодо співпраці у військовій сфері?

Дуже приємно чути ці слова від пана Данілова, але я хотів би зазначити, що це – міжнародні зусилля. Велика Британія дуже віддана стабільності в Україні, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності. Тут є й інші дуже важливі партнери – США, Канада, Литва, інші країни Балтії, Польща, скандинавські країни – є багато держав, які розбудовують потенціал Збройних Сил України і віддані суверенітету України.

Щодо Великої Британії, то ми затвердили наші оборонні стратегічні документи на початку цього року, де підтвердили нашу прихильність до євроатлантичної безпеки та конкретно згадали зусилля з нарощування потенціалу, які ми робимо тут, в Україні, з українськими збройними силами. Операція Orbital працює з 2015 року і за цей час 21 тисяча українських військовослужбовців пройшли навчання: від протидії саморобним вибуховим пристроям – до медичної допомоги, до підготовки кадрів та іншого.