fbpx

Верховна Рада встановила відповідальність за продаж ліків дітям

Верховна Рада встановила відповідальність за продаж ліків дітям

Парламентом в цілому ухвалено закон, яким передбачено внесення змін до Кодексу України про адміністративне правопорушення, додано статті про відповідальність за продаж ліків малолітнім особам.

Вказаний закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам” (№5123-1) був підтриманий голосами 315 народних депутатів.

З тексту закону вбачається, що реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами) малолітній особі, а також доставка їй лікарських засобів тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн). Повторне вчинення аналогічного порушення протягом року передбачає штраф від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 100 грн до 6 800 грн).

Поняття малолітньої особи встановлена Цивільним кодексом України, такою вважається особа, яка не досягла 14-річного віку.

Водночас реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1 700 грн).

Повторне вчинення такого порушення упродовж року передбачає накладення штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 грн до 3 400 грн).