Верховна Рада запропонувала посилити покарання за втечу ухилянтів за кордон

Верховна Рада запропонувала посилити покарання за втечу ухилянтів за кордон

Верховна Рада України ініціювала законопроект, що передбачає посилення кримінальної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

За інформацією ЗМІ, зміни до Кримінального кодексу України передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за перше подібне правопорушення. У випадку повторного перетину кордону з такою ж метою або вчинення дії групою осіб передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Однак законопроєкт також передбачає можливість звільнення від відповідальності для осіб, які добровільно повернулися до України протягом 6 місяців після перетину кордону та самостійно звернулися до Державної прикордонної служби з повідомленням про скоєне.

Ця ініціатива спрямована на посилення дисципліни та відповідальності серед військовозобов’язаних у період мобілізації, а також на запобігання спробам ухилення від служби в Збройних Силах України.

Також зазначається, що Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект про мобілізацію, що передбачає скасування строкової військової служби та введення електронного кабінету призовника для спрощення комунікації та обліку військовозобов’язаних.