Верховний суд Італії постановив, що фашистські вітання є законними на мітингах, якщо вони не загрожують громадському порядку або не становлять ризиків відродження забороненої в країні фашистської партії.
Зазначається, що кілька членів опозиційних партій Італії та лідери єврейської громади розкритикували рішення та планують оскаржувати його. Про це повідомляє CNN.
“Рішення було прийнято майже через два тижні після того, як на відео було показано, як понад 150 чоловіків виконували фашистське вітання, яке іноді називають “римським вітанням”, у центрі Риму в пам’ять про вбивство 7 січня 1978 року двох членів ультраправої молодіжної групи”, – ідеться у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Помічник Кремля, який вивозить українських дітей до Росії, пов’язаний з неонацистами” Reuters
ЗМІ уточнює, що рішення Верховного суду Італії не пов’язане з нещодавнім мітингом 7 січня, який відбувся перед колишньою штаб-квартирою неофашистської партії Італійський соціальний рух (MSI), де прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні розпочала свою політичну діяльність. Тоді жодних арештів у зв’язку з мітингом не було.
У своєму рішенні суд призначив другий апеляційний розгляд у справі восьми чоловіків, засуджених за виконання “зіг хайль” на заході в Мілані в 2016 році, присвяченому вбивству в 1975 році бойовика, який належав до неофашистського руху CasaPound. Їх вирок у 2016 році було залишено в силі після першої апеляції.
“Рішення касаційного суду встановлює, що римське вітання не є злочином, якщо немає конкретної небезпеки реконструкції фашистської партії, як це передбачено статтею 5 закону Шельба, або немає конкретних цілей расової дискримінації та насильства”, – сказав адвокат двох підсудних Доменіко Ді Тулліо.
В РФ заборонили публічну демонстрацію символіки Організації українських націоналістів (ОУН).
До символіки входить відтворення гасла “Слава Україні” та відповіді на нього – “Героям слава”, повідомило російське пропагандистське агентство ТАСС із посиланням на сайт Мін’юсту РФ.
Тож тепер, за “пропаганду або публічне демонстрування” символіки цих організацій передбачили штраф до 2 тисяч рублів (близько 855 гривень) або адміністративний арешт до 15 діб.