Пленум Верховного Суду ухвалив звернення до Конституційного Суду про перевірку відповідності Конституції норм закону про порядок обрання та призначення членів Вищої ради правосуддя.
Відповідне рішення було прийнято у Верховному Суді сьогодні, 8 жовтня.
За звернення до КСУ проголосували 129 учасників пленуму, проти – 15.
“Рішення прийнято. Давайте побажаємо Конституційному суду успіхів у розгляді нашого подання”, – сказала голова Верховного Суду, що подала сьогодні у відставку, Валентина Данішевська, яка теж віддала голос “за”.
“Всі ці 129 осіб отримують від нас, громадян, свій непочесний знак із трьома головними атрибутами нечесних суддів – золотим авто, купою сумнівного бабла і пляшками алкоголю, після якого вони люблять сідати за кермо і влаштовувати п’яні ДТП”, – зазначається на сторінці Центру протидії корупції (ЦПК).
У ЦПК зазначили, що судді Верховного Суду виступають проти:
– відсторонення членів ВРП, які за висновком Етичної ради не відповідають критеріям доброчесності;
– оцінювання членів ВРП, які є суддями і раніше проходили кваліфікаційне оцінювання;
– звільнення діючих членів Вищої ради правосуддя;
– порядку прийняття рішень Етичною радою.
“У Верховному Суді є кілька впливових суддівських груп, які фактично керують всією системою. Вони роками призначали своїх людей у ВРП і таким чином контролювали систему. Створення Етичної ради для них означає втрату контролю щодо призначення членів ВРП, а отже неможливість впливати на кар’єру лояльних суддів і карати нелояльних. Схоже, без змін у закон про судову реформу, суддівська мафія не дасть провести реформу. Крім того, у деяких суддів примітивні інтереси піти у відставку, і для цього їм потрібна ця ВРП, яка працює”, – зазначила експертка Центру протидії корупції Галина Чижик.
“Ці 129 осіб, що бажають зберегти при владі судову мафію, яка й надалі відмазуватиме їх від покарання за п’яні аварії і сумнівні статки, і при цьому ще й зберігатиме величезну пенсію за наші податки. Ми дякуємо тим 15 суддям, які голосували проти подання. Тільки 15 осіб з Верховного Суду гідні називатися суддями”, – зазначили в ЦПК.