Відчинені укриття та авіація – Зеленський звернувся до українців

Відчинені укриття та авіація – Зеленський звернувся до українців

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні наголосив, що укриття мають бути доступними.

Сьогоднішня трагічна ситуація не повинна повторитися.

“Це обов’язок представників місцевої влади, дуже конкретний обов’язок забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово. Боляче бачити недбале ставлення до цього обов’язку. Боляче бачити втрати. І якщо обов’язок на місцях не виконується, це прямий обов’язок правоохоронців притягати до відповідальності”, сказав він.

Президент подякував військовим та рятувальникам, які ліквідовують наслідки російських ударів.

Українська делегація сьогодні працювала на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові. Зеленський говорив з багатьма президентами та прем’єрами.

“Був і розширений формат із представниками Нідерландів, Данії, Швеції, Британії, Польщі, Бельгії. І, звичайно, зустрічі на полях саміту та спільне засідання всіх учасників та учасниць саміту”, повідомив Зеленський.

Україна готує нові рішення стосовно протиповітряної оборони, авіації та просування на землі. Готується реальний політичний зміст для саміту НАТО у Вільнюсі. Працюють над пакетом гарантій безпеки на шляху в Альянс.

“Робимо все, щоб наблизити політичне рішення Євросоюзу щодо членства для України. Готуємо саміт миру на основі української формули миру”, вказав він.

Зеленський окремо подякував голові Європейського парламенту Роберті Мецолі за ухвалене рішення щодо боєприпасів для України виділення додаткових 500 млн.

Україна вже готова стати членом НАТО. Чекає, коли Альянс буде готовий прийняти її. Про це після прибуття у Молдову на саміт Європейської політичної спільноти сказав президент України Володимир Зеленський.

Президент Володимир Зеленський прибув 1 червня з візитом до Молодови. Там він, зокрема, візьме участь у саміті Європейської політичної спільноти. Заплановано також багато двосторонніх зустрічей.