Відключення світла будуть не щодня: в Укренерго зробили заяву

Головна Сторінка » Відключення світла будуть не щодня: в Укренерго зробили заяву

Відключення електроенергії в Україні навряд чи будуть запроваджувати кожен день.

Ймовірно, дефіцит в енергосистемі буде виникати періодами. Про це в ефірі телемарафону заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Протягом досить тривалого періоду часу, і весною, і влітку, і взимку, в нас будуть періоди дефіциту електроенергії, коли доведеться застосовувати відключення споживачів. Це не буде напевно кожен день. Наприклад, на наступному тижні ситуація може бути дійсно значно легше, чим на цьому і це буде пов’язано зі зміною погоди”, – пояснив він.

За словами Кудрицького, в Україні час від часу будуть траплятися періоди, коли оператори енергосистеми будуть змушені як останній інструмент збалансування системи застосовувати відключення споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні будуть діяти планові відключення світла

Дефіцит, який виникає в енергосистемі, як пояснив Кудрицький, ділиться рівномірно.

“Коли ми як оператори визначаємо загальний дефіцит протягом доби погодинно, ми цей дефіцит розподіляємо рівномірно по областях. Ми кожній області доводимо ліміт споживання, який пропорційний до нормального споживання регіону. Таким чином всі мають нести солідарне навантаження від цих відключень”, – констатував він.

Щоб уникнути дефіциту в енергосистемі треба виконати дві умови.

“По-перше, відновити потужності електростанцій, а по-друге, потрібен час, щоб розробити нову генерацію, яка буде децентралізованою, більш убезпеченою та стійкою для атак, яка зможе замінити пошкоджені теплові вугільні електростанції, які на сьогоднішній день є першочерговими цілями для ворога”, – пояснив Кудрицький.

Відключення електроенергії можуть тривати до серпня-вересня.

Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур, сказав радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко.

Немає шансів відновити знищену за два місяці генерацію у повному обсязі. Навіть за теплої погоди в енергосистемі буде дефіцит, заявив він.