fbpx

“Відповімо всіма можливими способами” –  МЗС зробило попередження Росії

Головна Сторінка » “Відповімо всіма можливими способами” –  МЗС зробило попередження Росії

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Україна довіряє Сполученим Штатам Америки як надійному партнеру під час переговорів Росії й США в Женеві.

Про це повідомила журналістки Емми Барроус в Twitter, оприлюднивши частину інтерв’ю для телеканалу ITV News.

“США – наш стратегічний партнер. Ми віримо в американську систему та інститути щодо позиції України”, – сказала Джапарова.

Додала, що дипломати попередили європейських і американських партнерів, що безпека України не може обговорюватися без України.

“Ми повинні дуже чітко сказати Росії, чого їй слід очікувати, якщо вона знову нападе на Україну: дипломатичної, економічної відповіді і відповіді у сфері безпеки. Головна ідея російської політики – зберегти контроль над колишніми радянськими республіками. Але холодна війна закінчилася”, – зазначила чиновниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США назвали нову дату ймовірного вторгнення Путіна в Україну – NYT

Можливе вторгнення Росії в Україну заступниця голови МЗС прокоментувала так:

“Ми не країна 2014 року. Українська армія кардинально змінилася. Йдеться не тільки про військову відповідь, а й про впевненість. Якщо відбудеться напад, ми відповімо чітко, всіма можливими способами”.

У Женеві відбулася зустріч представників США та Росії щодо вимог Москви до Америки і НАТО відступити зі Східної Європи. Це відбувається на фоні масового скупчення російських військ і техніки біля українських кордонів та загрози нової російської агресії. Що про це писали у світових ЗМІ – читайте в огляді Gazeta.ua.

Армія України стала сильнішою, ніж була 2014 року. Однак самостійно зупинити країну-агресора Росію в разі її повномасштабного нападу не зможе. Причина – брак озброєння та фінансування. На випадок війни лише надання сучасної зброї від західних партнерів може забезпечити Україні захист, вважає інформаційне агенство Bloomberg.