fbpx

“Відвертають увагу від Bellingcat”: замах на міністра сколихнув мережі

“Відвертають увагу від Bellingcat”: замах на міністра сколихнув мережі

Як повідомляє видання Час “Ч”, соцмережі сколихнула новина про замах на міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, який попередила поліція. Про замовлення на міністра сьогодні повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. У мережі жартують, що таким чином в Офісі президента намагаються відвернути увагу від розслідування Bellingcat щодо зриву спецоперації по “вагнерівцях”.

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини звіту щодо “зливу” спецоперації із затриманням Україною бойовиків російської ПВК “Вагнер”. У ній журналісти аналізують обставини й причини зриву спецоперації.

У розслідуванні йдеться про те, як українські спецслужби під виглядом винаймання охоронців на об’єкт Роснафти у Венесуелі змогли вивезти з Росії кілька десятків бойовиків з ПВК “Вагнера”, яких найбільше розшукують, причетних до військових злочинів на території України. Бойовики мали сісти в Мінську в літак Turkish Airlines, який здійснив би екстрену посадку в Києві, але в останній момент операцію несподівано “відклало” українське керівництво. Бойовики застрягли в Мінську й незабаром їх заарештовало місцеве КДБ.

Bellingcat наголошують, що Володимира Зеленського інформували про кожен етап операції. До того ж її фінальний план підписав міністр оборони України.

Однією з причин зриву спецоперації колишні оперативники ГУР МОУ називають “політичні ревнощі” президента та його Офіса до тодішнього керівника Головного розвідуправління Василя Бурби. Якби він завершив операцію з упіймання десятків військових злочинців, то став би справжнім героєм у широкого загалу. А цього команда Зеленського не могла допустити.

Джерело: Час “Ч” .