Військовий облік жінок: уряд ухвалив рішення

Головна Сторінка » Військовий облік жінок: уряд ухвалив рішення

Кабінет міністрів виключив норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані.

Про зміни, внесені урядовою постановою від 16 травня №563, повідомила Судово-юридична газета.

Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані, пишуть.

Раніше жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебували на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ), могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони запустило електронні черги до ТЦК: як записатись

Чинними лишаються норми, за якими керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють ТЦК про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях і які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку.

Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до ТЦК з метою взяття їх на облік.

Жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковими спеціальностями (крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком), беруть на військовий облік за їхнім бажанням на загальних засадах.

Торік в уряді повідомили про військовий облік з 1 жовтня жінок-медиків і жінок-фармацевтів.

У Збройних силах України пояснили, як стати на військовий облік жінкам.