Володимир Зеленський та Майя Санду обговорили активізацію торговельно-економічної співпраці

Володимир Зеленський та Майя Санду обговорили активізацію торговельно-економічної співпраці

Президент України під час робочого візиту до м. Батумі провів переговори з президентом Молдови Майєю Санду.

Сторони обговорили першочергові кроки з активізації торговельно-економічної співпраці, визначивши ключовими напрямами економічної взаємодії двох держав співробітництво у сфері енергетики та реалізацію спільних інфраструктурних проєктів.

За словами Зеленського, “успішна реалізація подібних дво- та багатосторонніх проектів має стати важливим кроком у напрямі посилення диверсифікації та енергетичної незалежності обох країн”.

Особлива увага приділялася також проблематиці розвитку транспортно-транзитного потенціалу України і Молдови. Сторони погодилися з необхідністю прискорення реалізації флагманського проекту в цій сфері, а саме будівництва прикордонного мостового переходу через річку Дністер в районі населених пунктів Ямпіль і Косеуць.

Крім того, глава держави привітав Санду з перемогою проєвропейських демократичних сил на парламентських виборах у Молдові і побажав молдовській колезі успіхів у формуванні ефективного уряду.

Він також поінформував Майю Санду щодо основних завдань і модальності роботи “Кримської платформи”, підтвердивши своє запрошення президенту Молдови взяти участь в установчому саміті, а також в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України.