Волонтерство і бізнес: як підприємець В’ячеслав Скічко 9 років допомагає армії

Головна Сторінка » Волонтерство і бізнес: як підприємець В’ячеслав Скічко 9 років допомагає армії

В’ячеслав Скічко з Черкас мав меблевий бізнес. Коли 2014 року почались воєнні дії на Донбасі, почав волонтерити.

“На початку АТО мій працівник пішов добровольцем у батальйон “Черкаси”. Купили йому все, що було потрібно. А потім почали допомагати й підрозділу. Тоді було потрібне все: відра, ємності для води, ліхтарі, намети, інструмент, оптика. Бо, крім форми та автомата, в хлопців не було нічого. Все, що купували, зберігали в меблевому цеху, моєму гаражі”, – розповів В’ячеслав Скічко. Нині він є координатором волонтерської громадської організації “Наш батальйон”.

Певний час підприємець поєднував волонтерство і бізнес.

“Отримував багато прохань про допомогу від нових підрозділів і військових частин для фронту. Постало питання вибору. Розумів – щоб ефективно забезпечувати хлопців, треба пахати цілодобово і без вихідних. Порадився з дружиною і передав бізнес напарнику Гоші Меділяну. Згодом фірма перестала існувати. Бо він і мій працівник Рома Внуков пішли добровольцями на війну й загинули у Попасній”, – говорить він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Якщо не пережив війну, підготуватись до неї неможливо”: як бізнес справляється з викликами

Після повномасштабного вторгнення почав доставляти допомогу по всьому фронту.

“Більшість йде туди, де точаться найтяжчі бої – в район Бахмута, Ямполя, Курахово, в сторону Авдіївки, Вугледара. Головне, щоб були кошти. Бо рік пройшов і все повторюється, як було в 2015 році. У людей поступово починає зникати інтерес до війни. Основні потреби – квадрокоптери, оптика, електроніка, сухі пайки, тактична медицина. Плетемо сітки, шиємо сумки й рюкзаки бойового медика, формуємо медикаментами. Передаємо на підрозділи”, – додав Скічко.

Детальніше про те, як бізнес допомагає пришвидшити перемогу України читайте у спецпроєкті “Післявоєнна реконструкція”.

Від початку повномасштабного вторгнення російські війська зруйнували або захопили щонайменше 64 великі та середні підприємства, 84,3 тис. одиниць сільгосптехніки, 31 інтернат, 44 соціальні центри. Також – майже 3 тис. магазинів, 593 аптеки, 195 тис. легкових авто, 14,4 тис. комунального транспорту, 330 лікарень, 595 адмінбудівель державного та місцевого управління.