Ворог вишикував ракетоносії біля українських берегів

12 лютого Росія вивела у Чорне море п’ять кораблів, серед яких є два носії крилатих ракет “Калібр”.

Загальний залп становить до 16 ракет, повідомляють Військово-морські сили Збройних сил України.

“В Азовському морі перебуває один ворожий корабель, ракетоносії відсутні. У Середземному морі РФ тримає два кораблі, зокрема один носій “Калібрів”. Загальний залп його складає до восьми ракет”, – сказано в повідомленні.

За добу в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили:

до Азовського моря – сім суден, із них чотири рухалися з протоки Босфор;

до Чорного моря – 15 суден, із них п’ять продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

“Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)”, – додають у ВМС України.

“Калібр” – це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина – опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 км. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.