fbpx

Вперше в німецькому мегаполісі мусульман публічно скликатимуть до молитви

Головна Сторінка » Вперше в німецькому мегаполісі мусульман публічно скликатимуть до молитви

Влада німецького мегаполіса Кельн вирішила, що мечеті отримають дозвіл транслювати заклики муедзина до молитви щоп’ятниці.

У понеділок, 11 жовтня, влада міста оголосила, що 35 міських мечетей зможуть транслювати заклик до молитви протягом 5 хв. кожну п’ятницю близько полудня. Про це пише Independent.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бомбу активував смертник: подробиці масштабного вибуху біля мечеті в Кабулі

Кожна мечеть повинна подати заявку на отримання певного дозволу на трансляцію закликів і заздалегідь повідомити сусідів, а також дотримуватися обмежень по гучності.

Християнські церковні дзвони щодня дзвенять у багатьох німецьких містах.

У Кельні живе одна з найбільших мусульманських громад в Німеччині, тут розташована Центральна мечеть Кельна – найбільша в країні.

Під час розбіжностей навколо будівництва мечеті її прихильники запевнили громадськість, що вона не транслюватиме регулярно заклики до молитви, які в мусульман повинні звучати п’ять разів на день.

Мер міста привітав це рішення, заявивши, що “якщо додатково до звуків церковних дзвонів, почуємо ще заклики муедзина, це покаже, що в Кельні цінують і живуть різноманітністю, а дозвіл на заклики муедзина – це знак поваги”.

Лише невеликій кількості мечетей в Німеччині, зокрема в західних містах Ер-Еркеншвік і Дюрен, раніше дозволили транслювати заклики до молитви. Іноді незважаючи на протести сусідів-християн.

Терорист-смертник 8 жовтня напав на мечеть в місті Кундуз на півночі Афганістану під час п’ятничної молитви. В результаті загинули не менш як 50 осіб.