“Вибухають у повітрі”: стало відомо несправності ракет КНДР, якими РФ обстрілює Україну

Головна Сторінка » “Вибухають у повітрі”: стало відомо несправності ракет КНДР, якими РФ обстрілює Україну

В Україні дослідили уламки північнокорейських балістичних ракет, які Росія запускала по території держави взимку.

Результати показали, що близько половини з повітряних цілей КНДР втратили запрограмовані траєкторії та вибухнули в повітрі. Про це йдеться у письмовій відповіді Офісу генерального прокурора на запит інформаційного агентства Reuters.

Як повідомили в ОГП, українські спеціалісти дослідили 21 з 50 балістичних ракет КНДР, запущених Росією по території країни у період з кінця грудня 2023 року до кінця лютого 2024 року.

“Близько половини північнокорейських ракет втратили запрограмовані траєкторії польоту й вибухнули в повітрі. У таких випадках уламки не були знайдені”, – зазначили в правоохоронному органі.

Метою дослідження є оцінка загрози для України від співпраці Москви та Пхеньяна, пояснили у відомстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР назвали кількість ракет “Циркон”, “Онікс”, “Калібр” та Х-69 у Росії

Уламки від північнокорейських ракет, за даними правоохоронців, знаходили, окрім Києва й околиць міста, у Харківській, Полтавській, Донецькій і Кіровоградській областях.

“Коли уламки від північнокорейських ракет KN-23 не можна було зібрати на місцях падіння – цілі ідентифікували за траєкторіями польоту, швидкістю та місцями запуску”, – повідомили у відомстві.

Останнє зафіксоване використання ракет KN-23, за інформацією ОГП, було 27 лютого.

У прокуратурі додали, що загалом від початку використання Росією ракет із КНДР в Україні загинули 24 людини, ще 115 отримали поранення.

На війні проти України Росія випробовує ракети для Північної Кореї.

Раніше таким само способом РФ тестувала для Ірану дрони Shahed. Потім ці безпілотники застосували проти Ізраїлю, пише Центр стратегічних комунікацій Spravdi.

Експерти ООН підтвердили, що 2 січня Росія атакувала Харків північнокорейською балістичною ракетою Hwasong-11.

КНДР перебуває під міжнародними санкціями Ради Безпеки ООН через залякування використання ядерної зброї. Росія грубо порушує санкції через те, що купує північнокорейські ракети.