Вигоди Кремля: в ISW пояснили, нащо Лукашенко поїхав у Китай

Вигоди Кремля: в ISW пояснили, нащо Лукашенко поїхав у Китай

Кремль може використовувати візит самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в Китай для досягнення низки своїх завдань.

Зокрема для створення схем з ухилення від санкцій, а також поширення наративу про те, що Москва нібито готова до мирних переговорів з Україною, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Під час триденного візиту Лукашенко, швидше за все, підпише великий пакет угод про розвиток спільних проєктів, торговельно-економічну, інвестиційну, гуманітарну співпрацю, а також політичну співпрацю з Китаєм. Лукашенко надавав зброю Путіну для війни проти України, постачаючи артилерійські боєприпаси з білоруських складів. Водночас керівництво КНР розглядає можливість надання РФ летального обладнання. Тож Китай може таємно переправляти обладнання до Росії через Білорусь”, сказано в повідомленні.

Американські аналітики також зазначають, що під час свого візиту до Китаю Лукашенко заявляв про готовність Росії зробити кроки для мирного врегулювання конфлікту в Україні. Так, Лукашенко, згідно з пропагандою Кремля, звинуватив Захід та США у нібито примусі українських чиновників відмовитись від переговорів з РФ.

Російський диктатор Володимир Путін та Лукашенко можуть використати опублікований Китаєм “мирний план” із 12 пунктів, щоб відновити інформаційну кампанію, спрямовану на спонукання західних офіційних осіб запропонувати поступки й змусити Київ вести переговори на російських умовах.

“Ця кампанія, можливо, затримає надання західної допомоги, необхідної для продовження українських контрнаступів та знизить їхню ефективність. Кремль може відновити переговорну інформаційну операцію, щоб знизити ефективність Збройних сил України на полі бою”, звітують в ISW.

У вівторок, 28 лютого, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вирушив з державним візитом у Китай. Лукашенко та голова КНР Сі Цзіньпін проведуть переговори у вузькому та розширеному колах.

Лукашенко оголосив про намір зустрітися із китайським лідером для того, щоб допомогти Росії та Китаю уникнути санкцій на тлі повідомлень про те, що Пекін розглядає можливість надання Москві летальної допомоги.