13 листопада 1914 року американка Мері Фелпс Джейкоб запатентувала еластичний бюстгальтер. Його тоді назвали backless brassiere – “бюстгальтер без спинки”. Мері ніяк не могла змиритися з тим, що з-під вечірнього плаття з відкритою спиною неестетично виглядають фрагменти жорсткого корсета. І разом зі служницею пошила собі з 2 носових хусток і декількох стрічок дивовижний елемент жіночого гардероба.
До цього часу білизна виглядала по-різному. У Стародавній Греції жінки носити “аподесмос” невелику стрічку, яку пов’язували під грудьми навколо торсу. У Римі використовували “строфі ум”, який носили дівчата для припинення росту або стягування пишних грудей. Так і народився перший корсет, завдяки якому декольте стало спокусливішим.
У Західній Європі бюстгальтер з’явився як результат довгої боротьби з корсетом, що псує здоров’я.
Бюстгальтер винаходили кілька разів. Найбільш наближений до сучасного вперше з’явився 1889 року, коли Ерміне Кадолль презентувала в корсетній майстерні le Bien-Etre. 2 сатинові стрічки тримали чашки, а ззаду це кріпилося до корсета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як спокусити чоловіка: еротична білизна і не тільки
Російська емігрантка Іда Розенталь розділила ліф на 2 чашечки, розміри яких нарешті залежали від розміру грудей.
У 1940-ві роки найбільш популярною стає модель бюстгальтера bullet bra, або ж torpedo bra. “Бюстгальтер-куля”, “бюстгальтер-торпеда”, відрізнявся специфічною загостреною формою чашок.
У кінці 1950-х фірма Fredericks of Hollywood потішила жінок, додавши до білизни трубочку для “надування” грудей. Ними користувалися до 1990 року, коли випустили бюстгальтер з пуш-ап ефектом. Конструкція з об’ємними подушечками піднімала груди, які мали природній вигляд.
13 жовтня у світі відзначається День без бюстгальтера. Свято запровадили, аби привернути увагу суспільства до проблеми поширення раку грудей.
У цей день прийнято відмовлятися від білизни. Багато зірок нерідко демонструють груди в сексуальних вбраннях або хваляться оголеним тілом, викликаючи в аудиторії додатковий інтерес.