Висока смертність при інфікуванні “Дельтою” спостерігається саме серед невакцинованих – Кузін

Висока смертність при інфікуванні “Дельтою” спостерігається саме серед невакцинованих – Кузін

Висока смертність при інфікуванні коронавірусним штамом “Дельта” спостерігається серед невакцинованих. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Дійсно людина, яка інфікована штамом “Дельта”, вона набагато заразніша і в неї більша кількість вірусних часточок знаходиться у верхніх дихальних шляхах. І в той же ж самий час вона дійсно частіше призводить до госпіталізації людини, тобто вона важче протікає у людини, яка інфікована штамом “Дельта”. Однак щодо летальності різні країни дають різну інформацію. Найчастіше високі рівні смертності при інфікуванні “Дельтою” спостерігалися саме серед невакцинованого населення. У тих країнах, де переважна більшість населення була вакцинована, цифри смертності не відрізнялися від, наприклад, штаму “Альфа”, – зазначив Кузін.

Він підтвердив, що ефективність вакцини у випадку інфікування “Дельтою” знижується на 10 відсотків.

“Так. Але все рівно захист є. І зараз ті країни, де реєструється спалах “Дельти”, вони показують, що переважні відсотки смертності, переважні відсотки важкого перебігу (це майже 98-99відсотків), то це серед невакцинованого населення”, – пояснив головний санлікар.