Витяг зі ЦНАПу та застосунок “Резерв+” не є військово-обліковими документами – представник ТЦК

Витяг зі ЦНАПу та застосунок “Резерв+” не є військово-обліковими документами – представник ТЦК

У період проведення мобілізації чоловіки в Україні віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу.

Його потрібно пред’являти на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського. Ця норма набула чинності 18 травня, а за її невиконання передбачене накладення штрафу від 17 000 до 25 500 гривень. Про це в інтерв’ю виданню “Телеграф” розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

За його словами, ні витяг зі ЦНАПу, ні застосунок “Резерв+” не є військово-обліковими документами.

“Для призовників таким документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення. Крім того, постановою Кабміну №559 затверджено нову форму військово-облікового документа, який, звісно, також може мати при собі громадянин”, – розповів Істомін.

В Україні діють воєнний стан і загальна мобілізація військовозобов’язаних.

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. До 16 липня усім військовозобов’язаним, призовникам та резервістам віком від 18 до 60 років необхідно оновити свої дані через застосунок Резерв+, у ЦНАПі чи в ТЦК, повідомило Міноборони.