Вивчення української мови: як успішно скласти НМТ

Головна Сторінка » Вивчення української мови: як успішно скласти НМТ

Цього року основна сесія НМТ відбуватиметься з 14 травня до 25 червня. У 2024-му році Національний мультипредметний тест складатиметься з двох блоків, кожен з яких містить два предмети. Перший блок: завдання з української мови та математики, другий: Історія України та предмет на вибір учня. НМТ важливий для всіх випускників, які далі підуть вчитися у вищі навчальні заклади. Українська мова в цих тестуваннях – один з обов’язкових предметів. І готуватися до нього слід починати вже зараз. На що звернути увагу школяра та як вибудувати програму з репетитором української мови у Львові – усі етапи розглянемо далі.

Структура НМТ з Української мови

Частина тестування з української мови містить 30 завдань:

● 10 завдань, де треба обрати правильну відповідь з чотирьох варіантів;

● Ще 15 завдань, де правильна відповідь прихована в одному з 5 варіантів;

● 5 завдань, де треба встановити відповідності.

Всі завдання стосуватимуться матеріалу, який пройшли під час шкільного курсу з української мови. За цей блок учень може набрати від 0 до 45 балів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НМТ-2023: особливості здачі різних предметів

Як отримати високий результат на НМТ

Щоб здати якісно блок з української мови та набрати високий бал, слід ретельно та якісно підготуватися за шкільною програмою. Але не хапайтесь за все і одразу. Систематизуйте навчальний процес. Повторіть правила, фонетику, орфоепію, орфографію, лексику, фразеологію, стилістику та синтаксис. Розробіть план підготовки, що і за чим ви плануєте повторити і вивчити. Під час навчання виписуйте власні помилки та аналізуйте їх, виправляйте за допомогою правил.

Але, окрім самостійного повторення матеріалу, ефективно буде і робота з репетитором з української мови. Переваги репетитора очевидні:

1. Професійний викладач допоможе систематизувати знання;

2. Викладач зрозуміє, де у школяра прогалини і ретельно повторить та пояснить самі ці теми;

3. З викладачем можна пройти пробне тестування, знайти слабкі сторони, обговорити та виправити всі помилки. За приклад викладач може взяти тести ЗНО з української мови за минулі роки, які є в онлайн-доступі;

4. З викладачем легше не просто повторити теорію, а й навчитися застосовувати її на практиці;

5. Репетитор застосує принцип відкладеного повторення – тобто допоможе засвоїти забутий матеріал, для цього варто по кілька разів повертатися до теми, так знання систематизуються і запам’ятаються. Але тут головне уважність і посидючість учня;

6. Репетитор підбере усю необхідну для навчання літературу, адже батьки та учень можуть заплутатися у підручниках, і обрати не найкращий варіант;

7. Окрему увагу слід приділити наголосам у складних словах, це допоможе гарно впоратись під час розв’язання завдань у розділі “Орфоепія”. Також повторіть фразеологізми.

Уся підготовка має відбуватися регулярно та систематично. Це дозволить:

1. Запам’ятати складний матеріал;

2. Звикнути до формату тестування.

Як поводитись на НМТ. Практичні поради.

Будь які екзамени, тести та контрольні -це стрес і додаткове хвилювання, а, відтак, зайві нерви можуть зіграти з школярем злий жарт. Ось кілька правил, які допоможуть успішно скласти Національне мультимедійне тестування:

1. Заспокойтеся. Ви готувалися, вчили предмет, розібрали разом з репетитором усі складні правила української мови. Нерви можуть зашкодити. Якщо відчуваєте, що ось-ось станеться панічна атака: подихайте, можна відволіктися на секунду, подивитися у вікно, так ви сконцентруєтесь увагу на тесті;

2. Не відволікайся. Ігноруйте сторонні звуки та людей довкола, зосередженість допоможе вам успішно скласти тест;

3. Не поспішайте, перечитайте кілька разів завдання, адже на нервах, можна щось не так зрозуміти;

4. Будьте уважними, зосередженими та обережними, краще ще раз подивитися усі відповіді, а вже потім здавати роботу;

5. Не впадайте у відчай, навіть якщо ви не знаєте як вирішити цей приклад, відкладіть його – робіть інше. Коли ви напишете відповіді на ті завдання, в яких впевнені, повертайтесь до невирішених пунктів. Це економія часу, а ще вам буде простіше зосередитись на складному прикладі, коли більша частина роботи виконана.

6. І головне – побільше впевненості в своїх силах, це допомагає на іспитах.

НМТ важливий крок у житті та подальшій професії школяра. Тому готуватися слід ретельно та заздалегідь. Українська мова дуже важлива під час вступу практично в усі ВУЗИ, але особливо результати тесту впливають під час вступу на гуманітарні дисципліни. Саме тому так важливо витратити достатньо часу на підготовку до тестування, зрозуміти та вивчити усі необхідні правила з української мови, стилістику, лексику та граматику. Важливу роль грає і те з ким ви готуєтесь до тесту, щоб всі знання були логічно структуровані наполегливо рекомендуємо займатися з репетитором з української мови. Професійних викладачів, які допоможуть у підготовці до НМТ ви знайдете на маркетплейсі BUKI, який пропонує репетиторів, котрі розуміють, як готуватися до тестування і як швидко та якісно виправити прогалини у знаннях.

До вивчення будь-якої іноземної мови необхідно підійти відповідально. Ви не зможете одразу почати розмовляти чи розуміти ту чи іншу мову для цього варто знайти застосунки, підручники та, звичайно ж, викладача. Так, можна вчитись і самому, але ефективність буде куди нижчою.
Причиною є те, що репетитор вже має досвід навчання та зможе підібрати підходящу для вас техніку. Ви ж навряд знатимете про них, не кажучи вже про їхнє застосування. Знайти саме вашу техніку треба, аби ви могли краще засвоювати матеріал. Можна спробувати кілька різних варіантів з викладачем, аби обрати підходящу.