fbpx

Визначили, коли невакциновані можуть повторно захворіти Covid-19

Головна Сторінка » Визначили, коли невакциновані можуть повторно захворіти Covid-19

Невакциновані люди можуть повторно заразитися коронавірусною інфекцією через три місяці після одужання від Covid-19.

Імунітет після зараження є короткочасним, заявили науковці з Єльського університету й університету Північної Кароліни, пише Medical Express.

“Усім, хто заразився природним шляхом, варто зробити щеплення після одужання. Попередня інфекція сама по собі може дати замало захисту. Як і зі звичайною застудою, з року в рік ви можете знову заражатися тим самим вірусом”, заявив професор біостатистики та провідний автор дослідження Джеффрі Таунсенд.

Вчені проаналізували шість типів коронавірусу, якими хворіє людина, та дійшли висновку, що імунний захист після Covid-19 удвічі коротший за інші ендемічні коронавіруси, якими можна заразитися. Інфікування в ендемічних умовах із найбільшою імовірністю відбудеться у період від третього до 63-го місяця після максимальної імунної відповіді. У середньому цей показник становить 16 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім областей потрапили в помаранчеву зону карантину

Ефективність вакцини Pfizer в запобіганні зараженню Covid-19 знижується з 88% до 47% через шість місяців після другої дози. Людям з ослабленим імунітетом рекомендують бустерні дози Covid-вакцинами Pfizer і Moderna.