Визначили найкрасивіші автомобілі року

У Великій Британії оголосили лауреатів премії Car Design Peoples Awards 2023, яка визначає найкрасивіші нові автомобілі.

Цьогоріч електричні моделі здобули перемогу у двох головних номінаціях, пише AutoExpress.

“Переможців визначила комісія із 16 знаменитих дизайнерів. У 2023 році премію поповнили дві нові номінації – За дизайн концепт-кара року і За життєві досягнення. Остання нагорода присуджується людям, які зробили найбільший внесок у розвиток автоіндустрії”, – сказано в повідомленні.

За перемогу в номінації Найкращий дизайн серійного автомобіля року боролися одразу 10 моделей. Лідером став електромобіль Polestar 4.

Експерти відзначили сміливі рішення новинки, зокрема роздільні фари та відсутність заднього скла.

До складу журі увійшли директор з дизайну Jaguar Land Rover Массімо Фрасселла і керівник відділу дизайну інтер’єрів Volvo Cars Ліза Рівз.

Перемогу в номінації Дизайн концепт-кара року присудили Dacia Manifesto. Це компактний позашляховий електромобіль із футуристичним дизайном. Концепт-кар зміг випередити моделі Citroen Oli та Mercedes Vision One-Eleven.

У номінації За життєві досягнення нагородили першого керівника General Motors Design Еда Велберна. У 2016 році він пішов на пенсію у віці 65 років. У компанії він пропрацював понад 40 років.

Ferrari представила гоночний суперкар 296 Challenge V6. Він набагато швидший, ніж 488 Challenge з двигуном V8.

296 Challenge V6 призначений лише для треків. Його будуть використовувати у гонках Ferrari Challenge Trofeo Pirelli замість моделі 488 Challenge Evo.