Маніпуляції Москви у радбезі ООН: стратегія з переконання та дестабілізації

Маніпуляції Москви у радбезі ООН: стратегія з переконання та дестабілізації

Москва використовує платформу Ради Безпеки ООН для ведення інформаційних кампаній, спрямованих на міжнародну аудиторію. Зокрема, Росія прагне перешкодити постачанню зброї Україні, як стверджує Інститут вивчення війни (ISW).

22 січня відбулося засідання Радбезу ООН, ініційоване Росією. На ньому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив західні країни у небажанні вести переговори. Водночас він заявив про інтерес Москви до переговорів лише з метою зміни чинної влади в Україні.

За словами Лаврова, Заходу слід зрозуміти, що “формула миру” президента України Володимира Зеленського не веде ні до чого. Він також стверджує, що чим швидше Захід усвідомить це, тим краще буде і для України, і для них самих.

Лавров також висловив думку, що припинення бойових дій з боку України дозволить врятувати життя сотень тисяч українців. При цьому він натякав на можливість розширення територіальної окупації Росією, що послабить позицію України у переговорах.

Лавров також заперечив можливість нападу Росії на країни НАТО та ігнорував тривожні заяви з боку Москви.

В ISW вважають, що погрозливі заяви Лаврова є частиною стратегії Росії, спрямованої на дестабілізацію ситуації та створення передумов для майбутніх агресивних дій проти інших країн. Ці дії спрямовані на переконання міжнародних партнерів припинити військову підтримку України.

Раніше Лавров зустрівся з міністром закордонних справ Туреччини. Він також звинуватив Україну в обстрілі тимчасово окупованого Донецька 21 січня.

У Росії знову підтвердили, що їхні цілі у війні проти України залишаються незмінними, включаючи “демілітаризацію”, “денацифікацію” України та змусити НАТО зобов’язатися не приймати нових членів, що, за думкою Путіна, означає повну капітуляцію України та Заходу.