Лісовий проігнорував Зеленського

Лісовий проігнорував Зеленського

Влітку 2022 року більше 25 тисяч українців висловили свою позицію, підписавши петицію, що стосувалася важливого аспекту процесу отримання громадянства України. Згідно з цією петицією, вимагалося встановити обов’язкові іспити з української мови, історії України та основ Конституції для іноземців, які прагнуть стати громадянами нашої країни.

Президент врахував важливість цього питання і звернувся до Кабінету Міністрів України для розробки законопроєкту про внесення змін до закону “Про громадянство”.

Верховною Радою України закон був прийнятий та підписаний Президентом 21 березня 2023 року (#2996-ІХ). Одне із основних положень цього закону стосується порядку проведення іспитів, який буде визначатися Кабінетом Міністрів України.

А тепер – головне: закон набуває чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування, а саме з 27 жовтня 2023 року. Це означає, що іспити для іноземців, які бажають отримати громадянство України, мають розпочатися вже 28 жовтня цього року.

Проте, на календарі 29 вересня, а міністерство Лісового досі не публікує програм іспитів і критеріїв оцінювання. Наявність відповідного постанови уряду з назвою “Порядок складання іспитів з української мови, основ Конституції та історії України для осіб, що хочуть набути громадянство України” станом на 29 вересня 2023 року не підтверджена.
Це саботаж чи банальна недбалість? 

Між тим, набуття громадянства України стає більш відповідальним кроком для іноземців, і ці нововведення обов’язкових іспитів сприятимуть зміцненню обізнаності про країну для тих, хто бажає стати громадянами України. Хоча, шансів в них на це все менше з кожним днем.