Як на Великдень безпечно відвідати храм: рятувальники дали поради

Головна Сторінка » Як на Великдень безпечно відвідати храм: рятувальники дали поради

Під час Великодня можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з повномасштабною війною.

Духовенству необхідно підготуватися до них, сказав заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолій Шкарбута, передає “Укрінофрм”.

“У першу чергу треба обстежити свої культові заклади, забезпечити пожежну безпеку цих закладів, і розробити та відпрацювати інструкції щодо дій у випадку НС. Саме це і є запорукою зменшення ризиків надзвичайних ситуацій і пожеж. Потрібно найбільшу увагу приділити тим місцям, де користуються відкритим вогнем – це підсвічники тощо”, – вказав він.

У храмах мають бути первинні засоби пожежогасіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не переїсти на Великдень: шість дієвих порад від лікаря

Пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий наголосив на необхідності дотримуватися правил поводження із відкритим вогнем. Свічки потрібно встановлювати мінімум на відстані 1 м від горючих основ. Підсвічники мають бути міцно зафіксованими.

“Також духовенство має вживати заходів щодо того, щоб не було великого натовпу і хаосу саме у цих місцях. Що стосується громадян, то тут правила теж прості: потрібно бути дуже обачними з джерелами відкритого вогню – це лампадки, свічки, і уникати натовпу та хаосу, а також дотримуватися тих рекомендацій, яких священники надають громадянам”, – сказав Шкарбута.

Перед відвідуванням церкви потрібно дізнатися, де розташоване найближче укриття.

Після святкувань Великодня в Україні фактично через тиждень наступають поминальні дні.

“І перш ніж іти на цвинтар, громадянам потрібно дізнатися у місцевих органів влади, чи було проведене обстеження цвинтаря на наявність вибухонебезпечних предметів. Місцеві органи влади мають цю інформацію і знають, які цвинтарі є безпечними для перебування там людей”, – наголосив Хорунжий.

5 травня українці святкують Великдень.

Традиційно до цього свята господині печуть паски та фарбують яйця у різноманітні кольори.

Існують звичаї, в який день правильно це робити. Адже цим займатись можна не в будь-який день перед Великоднем.