Як подолати стрес, щоб уповільнити старіння: вісім щоденних звичок

Стрес найсильніше впливає на старіння організму.

До таких висновків дійшов косметичний хірург Деніел Барретт. Він вважає, що стрес може впливати на кишківник, здоров’я шкіри, обмін речовин, мозок та навіть імунітет.

І якщо такий стан триває тижнями, місяцями чи навіть роками, це може мати дуже серйозний вплив на організм. Ваша шкіра постраждає однією з перших. Це пов’язано із тим, що шкірі не буде вистачати необхідних поживних речовин, і через це буде затримуватися ріст нових клітин.

Втім, про боротьбу зі стресом легше говорити, ніж справді це зробити. Та найбільш “некорисна річ”, яку ви можете зробити – це наприклад, курити чи вживати алкоголь.

Замість цього ви можете спробувати визначити причину стресу та спробувати її усунути – і це буде найкращим варіантом.

Як впоратися зі стресом

будьте більш активними;

спробуйте взяти під контроль ситуацію;

спілкуйтеся з людьми;

візьміть час для себе;

допомагайте іншим людям;

киньте собі виклик;

будьте більш позитивними;

прийміть обставини, які не можете змінити.

Щоб керувати стресом, ви можете також скористатися і кількома іншими способами сповільнити процес старіння. Намагайтеся слідкувати за своїм сном, більше займайтеся спортом, відмовтеся від куріння. Використання сонцезахисного крему – це також річ, яка допоможе вам зберегти шкіру у кращому стані. Також ви можете зменшити кількість цукру, що споживаєте – це буде корисно для всіх систем в організмі.

Недосипання може завдати великої шкоди організму, якщо воно стане регулярним.

Люди, які добре виглядають для своїх років, витрачають на сон щонайменше вісім годин. Якщо ж постійно стикатися з недосипанням, можна зіткнутися з проблемою передчасного старіння. Зовнішність теж стає відповідною – з’являються синці під очима, а шкіра виглядає втомленою.