У світі, де інформація ллється з усіх боків, важливо вміти виділятися і привернути увагу аудиторії.
Незалежно від того, чи виступаєте ви на конференції, чи хочете бути почутими в компанії друзів, тренер з ораторського мистецтва Павло Мацьопа в Іnstagram поділився кількома порадами, які змусять людей звернути увагу на вас.
Почніть з несподіваного
Розпочніть свій виступ із цікавого факту, провокаційного питання або навіть короткої історії. Наприклад, ви можете сказати: “Чи знали ви, що 90% успіху будь-якого виступу залежить від перших 30 секунд?”.
Будьте емоційними
Люди запам’ятовують не те, що ви говорите, а як ви змушуєте їх відчувати. Використовуйте емоції, щоб підкреслити ключові моменти. Будьте справжніми, і це допоможе вам встановити зв’язок з аудиторією.
Контролюйте мову тіла
Ваші жести, міміка та постава можуть сказати більше, ніж слова. Відкриті жести, прямий зоровий контакт і впевнена постава створюють відчуття впевненості та привабливості ротора.
Змінюйте голос
Грайте з тоном, темпоритмом, швидкістю і гучністю свого голосу. Це допоможе вам підкреслити важливі моменти, не дати аудиторії занудьгувати та підсилить емоційність виступу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Моя особиста думка”: що не так з цією фразою та як сказати правильно
Розповідайте історії
Люди люблять історії. Вони захоплюють, збуджують і запам’ятовуються. Додайте до свого виступу цікаві історії, пов’язані з вашою темою, щоб зробити її більш живою.
Викликайте інтригу
Інтрига тримає увагу. Ви можете сказати: “А тепер розповім вам про те, що змінило моє життя на 180 градусів”. І тоді перейти до головного.
Привернути увагу не так складно, як здається. Важливо бути справжнім, дотримуватися своїх принципів і бути готовим виходити за рамки звичайного. Пам’ятайте, що ваше слово має силу змінювати думки і надихати інших.
Зменшувально-пестливі форми слів часто додають тепла та дружньої атмосфери у спілкуванні. Проте в офіційних або серйозних ситуаціях вони можуть виглядати недоречно.
Використання таких форм у ділових переговорах, офіційних документах чи спілкуванні з незнайомими людьми може створити враження надмірної фамільярності. Тому важливо знати, коли і з ким варто обирати стриманіші форми слів, щоб підтримати відповідний тон розмови.
Тренер з ораторського мистецтва Ольга Мацьопа називає чотири причини, чому варто уникати їх вживання в певних контекстах.