Як Україні вийти з глухого кута

Головна Сторінка » Як Україні вийти з глухого кута

Редакцій стаття в The Washington Post

У недавньому есе та інтерв’ю The Economist головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний вголос сказав те, що очевидно на полі бою – Україна перебуває в глухому куті у війні з Росією, і “глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде”. Ця заява має спровокувати відновлення зусиль, щоб розпочати боротьбу України проти вторгнення Росії за допомогою США та європейських союзників.

Аналіз генерала тверезить. Україна і Росія, за його словами, досягли “патової ситуації”, воюючи в окопах, як під час Першої світової війни. Жодна сторона не може виграти.

“Простий факт в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, і вони бачать все, що робимо ми. Щоб вийти з глухого кута, нам потрібно щось нове”, – сказав генерал Залужний.

Україні потрібен технологічний стрибок, що вимагає авіації, засобів радіоелектронної боротьби, засобів боротьби з ворожими батареями та технологій для розмінування.

Він сказав, що Україні потрібен технологічний стрибок, що вимагає нової авіації, засобів радіоелектронної боротьби та боротьби з ворожими батареями, а також технологій для розмінування.

Додаючи похмуро, профіль президента Володимира Зеленського в журналі Time відображає занепокоєння в Україні тим, що Захід покине Київ, перш ніж його сили зможуть відбити російське вторгнення.

“Найстрашніше, що частина світу звикла до війни в Україні. Втома від війни накочується хвилею. Ви бачите це в США, у Європі. І ми бачимо, що як тільки вони починають трохи втомлюватися, це стає для них схожим на шоу: “Я не можу дивитися цей повтор в 10-й раз”, сказав Зеленський.

У боях за Авдіївку минулого місяця втрати росіян за один день досягли 900 осіб

У військовому плані ще не все втрачено. Україна відкрила коридор для перевезення зерна, відкинувши російські ВМС ракетами і ударами дронів. У наземних боях українські сили завдали величезних втрат російській бронетехніці та особовому складу. У боях за Авдіївку минулого місяця втрати росіян за один день досягли 900 осіб.

І все ж є відчуття, що війна завмерла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще кілька років війни: про що говорять у Пентагоні

“Ми повинні взяти себе в руки. Наші військові придумують різні плани, з різними операціями, щоб швидше просуватися вперед і несподівано вдарити по Росії”, – сказав Зеленський у понеділок у телезверненні.

Стабільний, але цілеспрямований темп поставок західної зброї розчарував Зеленського. Україна справедливо боїться, що їй дали достатньо, щоб вижити, але недостатньо, щоб перемогти. Частково через занепокоєння президента Джо Байдена ескалацією з Росією. Конгрес може підвищити моральний дух і військову ефективність України, ухваливши найближчими тижнями великий пакет економічної та військової допомоги, достатній, щоб уникнути зривів у наступному році. Попри небажання деяких республіканців у Палаті представників, в обох палатах залишається значна більшість за такий пакет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний б’є на сполох: як змінюється підтримка України

США та їхні союзники також повинні працювати над тим, щоб перешкодити зростаючому обходу Кремлем обмежень в $60 за барель експорту російської нафти. Обмеження дозволяє західним компаніям доставляти, торгувати або страхувати російську нафту, лише якщо вона продається на рівні або нижче ліміту, інакше їм загрожує штраф. Але російські нафтові компанії та трейдери створили тіньовий флот танкерів, щоб обійти обмеження, а найбільші клієнти, Китай та Індія, не дотримуються обмежень, хоча купують російську нафту зі знижкою. Загалом російські доходи від нафти зросли більш ніж на чверть у жовтні порівняно з тим же місяцем минулого року. Доходи допоможуть Росії підтримувати військові зусилля. Захід має продовжувати накладати санкції на тих, хто сприяє тіньовому флоту.

Володимир Путін готується до тривалої війни, і це справжня небезпека для України, залежної від сторонніх поставок і підтримки. Бюджет, який розглядається в російському парламенті цього місяця, передбачає збільшення витрат на оборону на 70% в наступному році, що становитиме майже третину всіх державних витрат РФ і майже 6% ВВП країни. Путін явно сподівається вичерпати терпіння Заходу, матеріальні та кадрові резерви України, можливо, також бажаючи бачити колишнього президента Дональда Трампа обраним і цим послабити силу волі США продовжувати підтримувати Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Московський мехінізм” та об’єднання республіканців з демократами: Карпентер про те, чого чекати Україні

Зрештою, Україна може зіткнутися з реальністю, що їй потрібно вести переговори з російським ворогом, готовим нескінченно жертвувати ресурсами та життями на полі бою. Ця точка ще не досягнута, але Захід має дати Україні важелі впливу для досягнення найкращої з можливих угод, якщо настане час. І цей важіль означає збереження шансу України вижити й розвиватися як процвітаюча європейська демократія, а не як васал Кремля.

Переклад Gazeta.ua