Як уникнути блокування банківської карти в нових умовах фінмоніторингу

Як уникнути блокування банківської карти в нових умовах фінмоніторингу

В Україні фінансовий моніторинг з боку банківських установ набирає обертів, забезпечуючи детальний контроль за фінансовими операціями клієнтів. Зростаюча увага до прозорості фінансових потоків може призвести до блокування банківських карток у разі підозрілих або нестандартних транзакцій. Щоб уникнути таких ситуацій, важливо дотримуватися прозорості своїх фінансових операцій та уникати ризикованих дій.

Серед чинників, що можуть спровокувати фінмоніторинг, — здійснення великих фінансових операцій, готівкових розрахунків та інших незвичайних транзакцій. Крім того, ігнорування запитів банку щодо оновлення особистих даних також може призвести до блокування рахунку.

За новими регулятивними вимогами, банки будуть надсилати інформацію про стан рахунків клієнтів до податкових органів, що дозволить перевірити відповідність декларованих доходів та фактичних надходжень на рахунок.

Для уникнення непорозумінь при операціях з криптовалютою рекомендується користуватися послугами надійних та перевірених бірж.

Серед факторів, на які слід звернути увагу, — великі суми готівкових операцій у незвичних регіонах, онлайн-покупки на значні суми, особливо вночі, а також операції з криптовалютами на суму понад 30 тис. грн і транзакції понад 400 тис. грн.