Як в Україні вирощують екзотичні плоди

Як в Україні вирощують екзотичні плоди

В Україні цього року очікують рекордний урожай – 100 мільйонів тонн зернових і олійних культур. Його вже називають найбільшим урожаєм за роки незалежності. Навіть за часів СРСР такого не було.

Як говориться в сюжеті “Сьогодні”, літо виявилося вдалим – теплим і дощовим. Змінився клімат. А ще через потепління в Україні починають вирощувати досить екзотичні плоди. Варто чекати врожаю зизифусу та сорго.

Крім того, в Україні протягом останніх шести років почали вирощувати лаванду. Вона перекочувала з кримських гір на рівнини.

“Лаванда витримує морози до 35 градусів. З одного гектару можна отримати близько 10 тисяч доларів, вона прибуткова”, – сказав співзасновник сільськогосподарського кооперативу Станіслав Рассоха.

Нині якраз сезон збору пахучої трави. Таких фермерів, як Станіслав, у кого є і поля, і потужності для переробки лаванди в ефірну олію і лавандову воду, одиниці. Але каже, що все зміниться.

На півночі України приживається тепер і тропічна ягода – жимолость.

А на Волині Дмитро в своєму саду недалеко від Луцька вирощує ківі, інжир, іргу разом із традиційними яблуками і грушами.

Крім того, поля, де через клімат недостатньо опадів, кукурудзу витісняє сорго, поширений у тропічних і субтропічних країнах. Зростає і лавровий лист.

Експерти кажуть, що клімат змінився відчутно, проте екзотика поки на рівні експериментів. А ще попереджають, що через потепління під загрозою наші традиційні фрукти і ягоди.

Наприклад, яблукам може стати спекотно у центральних регіонах, а теплі зими і холодна весна можуть винищити малину і полуницю.