Росіяни не досягли швидких тактичних успіхів на захід від Очеретиного, Соловйова, Бердичів та Семенівки навіть після відведення українських військ з тактичних позицій у цьому районі.
Це свідчить про те, що Сили оборони України зберігають можливості уповільнювати просування РФ, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, наступна лінія оборони в цьому районі знаходиться на певній відстані від позицій, які загарбники атакують з моменту захоплення Авдіївки в середині лютого.
“Просування ворога буде швидким, якщо ЗСУ не намагатимуться утримувати позиції на полях”, – йдеться у повідомленні.
В ISW вважають, що прибуття бригад для відновлення боєздатності, про яке повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, ймовірно, дозволить українським військам уповільнити тактичні успіхи противника і, можливо, стабілізувати фронт.
Українські Сили оборони змогли протистояти більш ніж одній дивізії ЗС РФ, при тому що самі поступались ворогу у кількості боєприпасів та живої сили. Прибуття підкріплень та додаткової техніки змусить російське командування або визнати, що ширше чи глибше проникнення в найближчому майбутньому малоймовірне, або направити до цього району додаткові резерви для продовження досягнення тактичних успіхів.
Однак, на думку аналітиків, стягнення додаткових сил на цей напрямок поставить під удар можливості росіян в районі Часового Яру або у підготовці літнього великомасштабного наступу.
“Російським силам, ймовірно, доведеться поповнити та посилити атакуючі підрозділи та знизити темп наступальних операцій на захід від Авдіївки, якщо вони не виділять додаткові резерви, що, ймовірно, обмежить здатність Росії здійснювати додаткові швидкі тактичні наступи у цьому районі”, – йдеться у повідомленні ISW.
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту противник зосередив основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
За його словами, ворог активно атакує по всій лінії фронту, на деяких напрямках – має тактичні успіхи. Відбувається динамічна зміна обстановки, окремі позиції переходять “з рук в руки” кілька разів протягом доби.