Як відучити підлітків дивитися російські серіали

Головна Сторінка » Як відучити підлітків дивитися російські серіали

Діти та підлітки можуть несвідомо споживати російський контент. Аби це виправити – необхідно інтегрувати медіа грамотність у навчальні предмети, залучати до просвітницької роботи учителів та батьків.

Розважальний російський контент небезпечний, адже у нього приховані пропагандистські наративи, заявила Gazeta.ua менеджерка з розбудови потенціалу проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність в освіті” IREX Олена Тараненко.

“Наш проект працює з інтеграцією медіаграмотності у навчальні предмети. Дуже багато працюємо з пропагандою (мається на увазі російською. Gazeta.ua), особливо на уроках історії, української мови, літератури. Це з одного боку. З іншого боку про це потрібно напряму говорити і вчителю. Ми даємо такі настанови і матеріали педагогам, щоб вони могли фахово вести цю розмову (з учнями. Gazeta.ua). Наприклад, на позакласних годинах”, – розповіла Тараненко.

Учні можуть ставити різні питання стосовно російського контенту у класах та під час уроків. Задача озброїти вчителя вмінням показати, як це працює, додала Тараненко.

“Щоб він (педагог. Gazeta.ua) показав інструмент, який змусить підлітка замислитися: “Що я роблю? Я ж не просто так споживаю російський контент, серіали”. Учні мають все побачити – щоб усе переосмислити і відмовитися або продовжити свідомо споживати. Це підлітки мають усвідомити самі”, – додала експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава регулюватиме роботу соцмереж: Юрчишин розповів, як саме

До просвітницького процесу мають бути залучені й батьки.

“Інструменти роботи з батьками широкі інформаційні кампанії, бо не можемо працювати із ними напряму. А з іншого боку ми даємо багато інструментів учителям. Вчитель поєднальна ланка і він має все це координувати”, – сказала Тараненко.

Забороняти розважальні соцмережі вона вважає неефективним кроком. Краще усе пояснювати і роз’яснювати, вважає Тараненко.

Група молодих чоловіків з Києва готувала серію злочинів. Вони потрапили під вплив російського серіалу “Слово пацана”, передає Національна поліція.

“Наслідуючи приклад з російського серіалу, порушники організували та скоїли напад на 16-річного хлопця”, – йдеться у повідомленні.