Як вибрати домен для сайту і чому це важливо?

Головна Сторінка » Як вибрати домен для сайту і чому це важливо?

Зустрічають по домену, а проводжають по контенту саме так би звучала відома приказка, якщо люди були б сайтами. В умовах сучасної конкуренції зустріч теж вкрай важлива, адже якщо обличчя вашого сайту не презентабельне, то “проводжати” будуть ваших конкурентів.

А обличчя сайту це те, що користувач бачить першим, навіть не відвідавши його доменне ім’я. Що це таке і чим керуватися при його виборі?

Що таке домен?

По-простому це адреса сайту в зручному для людини вигляді. Нам незручно запам’ятовувати фізичну адресу у вигляді числового значення IP і набагато звичніше в текстовому форматі. Уявіть, що замість gazeta.ua довелося б використовувати набір з чотирьох тризначних чисел.

Домен складається з рівнів. Найперший (за рахунком, але не за номером IT-шники починають відлік з нуля) нульовий. Він у всіх сайтів один загальний це крапка “.”. Для зручності браузери візуально її опускають, а відповідно і ми, користувачі, її не бачимо і не пишемо. Домен першого рівня також називають доменною зоною, через те, що вона часто позначає регіональну приналежність сайту. Наприклад, ua зазвичай використовують компанії з України. Найчастіше доменна зона не має ніякого відношення до географії і просто покликана прояснити тематику сайту:

com комерційні компанії;
org організації;
net мережа інших порталів або менших сайтів.

Але на практиці ці обмеження формальні і не обов’язкові для дотримання можна зареєструвати свій сайт в будь-якій доменній зоні, яка красиво буде поєднуватися з доменом другого рівня (за рідкісними винятками).

Домен другого рівня це якраз і є основне ім’я сайту, наприклад, слово gazeta в домені сайту gazeta.ua. Саме воно має нести смислове навантаження, бути лаконічним, простим, таким, що запам’ятовується і, бажано, естетичним. В ідеалі добре звучати в поєднанні з доменною зоною.

Як вибрати доменне ім’я?

Здавалося б, все дуже просто береш назву компанії або просто придумуєш таку назву з ключовими словами з тематики сайту, підбираєш максимально відповідну доменну зону і готово.

На практиці всі найкрасивіші і затребувані домени вже зайняті. Якщо не реальними сайтами, то перекупниками, які зареєстрували гарне ім’я запас, щоб потім продати дорожче. До речі, у другому випадку проблема вирішується просто, якщо для компанії не проблема трохи переплатити, щоб отримати ідеальну назву сайту. Досить знайти контакти власника і зв’язатися з ним. Перевірити, чи зайнятий домен, можна прямо на сторінці покупки домену у реєстратора.

Другий момент, на який потрібно звернути увагу це історія домену. Пошуковик не стежить за тим, хто володіє сайтом. І якщо фінансовий коуч запустить сайт на домені, яким раніше користувалися шахраї, його може чекати неприємний сюрприз всі зусилля з просування підуть в нікуди, якщо пошукові сервіси застосували до нього санкції. До того інтернет може майоріти негативними відгуками, які можуть заплямувати репутацію нового власника за гріхи старого.

Навіть якщо ви плануєте створювати сайт тільки для відвідувачів зі своєї країни, кириличний домен рекомендується робити тільки додатковим і встановлювати з нього перенаправлення на основний. Його легко запам’ятати і набрати в адресному рядку, але перетворене посилання буде виглядати не дуже красиво.

Коли ви вже визначилися з ім’ям і переконалися у відсутності поганої історії залишилося знайти надійного реєстратора доменних імен. Буде набагато зручніше, якщо купувати хостинг для розміщення сайту ви будете в тій же компанії.

Можна підсумувати всі рекомендації в короткий список порад:

Вибрати лаконічну, читабельну назву, що запам’ятовується.
Вибрати найбільш підходящу доменну зону.
Перевірити, чи вільний домен.
Якщо зайнятий спробувати іншу зону або інші варіанти.
Також можна спробувати викупити домен, якщо на ньому не розміщений працюючий сайт.
Перед покупкою перевірити історію домену.
Знайти надійного реєстратора, який також надає послуги хостингу.