Яка кава найкорисніша: цей напій пов’язують з довголіттям

Головна Сторінка » Яка кава найкорисніша: цей напій пов’язують з довголіттям

Багато довгожителів проживають на грецькому острові Ікарія.

Науковці побували на Ікарії в пошуках відповідей, чому місцеві жителі тут живуть довше, пише Greek City Times.

Автор бестселерів New York Times Ден Бюттнер та його команда оголосили Ікарію однією з шести блакитних зон у всьому світі.

“Блакитна зона визначається як місце, де середовище сприятливе для похилого віку, і на Ікарії було виявлено, що жителі тут у кілька разів частіше досягають віку 90+, ніж зазвичай. На Ікарії значно менше випадків раку, серцево-судинних захворювань і діабету, рідко зустрічається слабоумство”, – пише видання.

Деякі з найважливіших висновків досліджень, проведених тут, пов’язані з грецькою кавою, яку місцеві жителі вживають щодня. Грецьку каву не тільки сприймають як важливу частину грецької культури, але й тепер вважають її корисним напоєм для нашого здоров’я.

“Великі дослідження грецької кави виявили наявність сильних і потужних антиоксидантних інгредієнтів, які пов’язані з хорошою роботою серця, захистом від діабету ІІ типу та багато іншого”, – ідеться у статті.

У дослідженні обстежили жителів віком від 55 до 100 років і досліджено зв’язок між споживанням кави та її впливом на рівень здоров’я літніх жителів острова. Результати показали, що понад 87% учасників щодня вживали грецьку каву та мали найкраще здоров’я судин, а їхні артерії вели себе як у людей молодшого віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здивує особливим смаком та ароматом: п’ять варіантів зробити каву неперевершеною

Дослідники припускають, що деякі інгредієнти грецької кави, такі як згадані вище антиоксиданти, ймовірно, покращать функцію артерій, збільшуючи здатність організму засвоювати оксид азоту. Навіть для тих, хто страждає від високого кров’яного тиску, споживання кави показало кращий вплив на функцію ендотелію.

“Дослідники дійшли висновку, що грецька кава з її багатим вмістом поліфенолів і антиоксидантів, схоже, має широкий спектр переваг для міцного здоров’я, що дає нам ще більше підстав вживати цей напій”, – резюмує видання.

Секрет довголіття криється у генетиці та способі життя. Такої думки американський невролог Говард Такер. Чоловіку 101 рік. Він досі працює повний робочий день та успішно приймає пацієнтів.

Чоловік їсть сезонні овочі та фрукти. Взимку це цитруси, а влітку диня. Рідко п’є каву. Віддає перевагу різним чаям. Перший прийом їжі у нього – на початку дня.