Яка ситуація з зарплатами: у НБУ поділились останніми даними

Яка ситуація з зарплатами: у НБУ поділились останніми даними

В Україні підвищення зарплат відбувається несистематично та часто не перекриває інфляцію.

Ситуація з доходами домогосподарств від оплати праці в приватному секторі складна, йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.

Пожвавлення попиту на робочу силу в умовах обмеженої пропозиції робочої сили тиснуло у бік зростання номінальних заробітних плат. Доходи домогосподарств підтримують і виплати з бюджету.

У першому півріччі 2023 року 59% підприємств не змінювали зарплату. 34% опитаних у середньому збільшили її на 12% з початку року у номінальному вимірі. Про це йдеться у результатах опитування Інституту економічних досліджень.

14% опитаних підприємств планують підвищувати зарплату до кінця 2023 року, 40% не планують підвищення, а 46% не визначились.

Опитування свідчать про подальше посилення диспропорцій на ринку праці. 38% респондентів у липні сказали про нестачу кваліфікованих працівників. У квітні їх було 31%.

Нацбанк України наприкінці квітня поліпшив прогноз зростання економіки країни 2023 року до 2% із 0,3% у січневому прогнозі, оцінюючи спад у першому кварталі в 13,5%.

Міністр фінансів Сергій Марченко в середині травня повідомив про підвищення урядового прогнозу зростання ВВП у 2023 році до 3,2% з 1%.

Водночас Світовий банк погіршив до 2% прогноз зростання реального ВВП України у 2023 році.

У січневому прогнозі банк очікував на зростання української економіки на рівні 3,3%. Про це йдеться у звіті Global Economic Prospects.

Погіршення прогнозу спричинене економічними наслідками російських ракетних та дронових атак на українську енергетичну інфраструктуру у четвертому кварталі 2022 року.