Ковдри з обважненням набувають популярності як засіб для покращення сну, особливо серед дорослих, які страждають від безсоння, тривожності чи депресії. Ці ковдри допомагають знизити рівень стресу, зменшити занепокоєння і сприяють глибшому, спокійному відпочинку.
Такого висновку дійшли дослідники з Університету Фліндерса Австралії.
Вчені проаналізували 18 досліджень, присвячених застосуванню обважнених ковдр, і виявили, що такі ковдри допомагають не тільки нормалізувати сон, а й скоротити споживання медикаментів, а також поліпшити настрій.
“Ковдри з обважненням можуть слугувати дієвим немедикаментозним засобом для поліпшення якості сну. Дорослі, які використовували такі ковдри, відзначали поліпшення сну, зниження необхідності в снодійних препаратах і навіть поліпшення настрою і здатності справлятися з болем”, – зазначає провідний автор дослідження, доктор Сюзанна Доусон.
Попри вагомі докази на користь використання ковдр для дорослих, дані про вплив на дітей виявилися неоднозначними. Для дітей з діагнозами, такими як СДУГ або розлади аутистичного спектра, поліпшення сну було мінімальним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали дві ознаки, коли час змінити подушку
Однак деякі батьки все ж відзначали позитивні зміни під час використання обважнених ковдр. Їхні діти ставали спокійнішими, менш тривожними й краще концентрувалися на повсякденних завданнях. Це могло чинити тривалий позитивний вплив на їхній загальний стан.
Для дітей і дорослих із когнітивними порушеннями будь-яка ковдра має бути досить легкою, щоб людина могла самостійно її зняти. І хоча результати дослідження дають змогу рекомендувати використання обважнених ковдр для дорослих і пробне застосування для дітей, автори наголошують на необхідності розробки чітких клінічних рекомендацій.
Ранковий дискомфорт у спині, шиї чи стегнах може бути наслідком неправильної пози для сну.
Поза, в якій ви звикли засинати, здатна суттєво вплинути на стан вашого хребта та м’язів, а сон на животі, наприклад, створює додатковий тиск, що може викликати болі та втому протягом дня.