Які незворотні зміни відбуваються в роті у курців

Головна Сторінка » Які незворотні зміни відбуваються в роті у курців

Серед найбільш небезпечних змін в стані порожнини рота, що виникають через куріння, лікарі виділяють пошкодження кісток ротової порожнини, а також розвиток її раку.

Куріння не тільки провокує появу небезпечних захворювань. Ця згубна звичка кардинально змінює зовнішній вигляд людини. Зокрема, стан ротової порожнини. В першу чергу куріння руйнує зуби, пише ukrhealth.

Яких змін у роті треба побоюватись

“Куріння має серйозний руйнівний вплив на зуби і здоров’я порожнини рота в цілому. Дана звичка пов’язана з виникненням цілого спектру стоматологічних проблем, деякі з яких можуть бути незворотними”, попередили медики.

Зміна кольору зубів

Експерти констатують, що навіть викурювання всього двох сигарет в день веде до появи плям і втрати білизни емалі, хоча це і відбувається дещо повільніше, ніж коли людина курить більше.

На зубній емалі за роки життя людини утворюються мікротріщини поглинаючі фрагменти вживаних продуктів і напоїв. У курців при кожному затягуванні сигарети нікотин, смола та інші речовини проникають в такі тріщини, викликаючи пожовтіння. Видалити його неможливо незалежно від того, наскільки добре людина чистить зуби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з організмом, якщо кинути курити

Карієс і втрата зубів

Тривале куріння сприяє поступовому руйнуванню зубів. Воно обмежує доступ кисню до ясен, в результаті чого нерви не отримують достатнього кровопостачання, щоб залишатися здоровими. Між зубами і навколо лінії ясен можуть з’являтися великі проміжки, які не тільки непривабливі зовні, але також можуть провокувати інфекції (в них застряють залишки їжі). Все це веде до ослаблення структури зубів, збільшує їх схильність розхитування і випадання.

Пародонтоз

Захворювання пародонту, також відоме як захворювання ясен, являє собою бактеріальну інфекцію порожнини рота, що викликає з часом пошкодження ясен і зубів. Першими ознаками проблеми є кровотеча при чищенні зубною ниткою або щіткою. У міру прогресування захворювань пародонту ясна починають все більше відступати, оголюючи шийку зуба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири дії, які ніколи не роблять перед чищенням зубів

“Захворювання пародонту можна вилікувати на ранній стадії, тому, якщо ви курите і страждаєте цим захворюванням, необхідно кинути палити і записатися на прийом до стоматолога”, дали пораду експерти.

Пошкодження кісток

Якщо не перевіряти і не лікувати захворювання ясен, інфекція може поширюватися, проникати глибше в тканини і підлягають кісткові структури, погрожуючи викликати їх руйнування. Це може мати небезпечні, важкі наслідки для будови лінії підборіддя і рис обличчя в цілому, попереджають фахівці.

Рак ротової порожнини

Одне з найнебезпечніших змін в стані порожнини рота – рак. Може вразити будь-яку її частину рота, включаючи губи, ясна, щоки, зуби, язик. Співрозмовники Express нагадали, що основними причинами раку ротової порожнини є куріння і вживання алкоголю те, від чого завжди можна відмовитися.

Тютюн негативно впливає на роботу мозку. Нікотин звужує кровоносні судини, зокрема ті, які забезпечують кров’ю мозок. Це призводить до порушення кровообігу у мозку, що може викликати головний біль, головокружіння.

Тривале вживання нікотину може призвести до порушення когнітивних функцій, зокрема проблеми з пам’яттю, концентрацією і навчанням.