Які овочі та зелень швидко ростуть на підвіконні: перелік

Головна Сторінка » Які овочі та зелень швидко ростуть на підвіконні: перелік

Щоб вирощувати овочі та зелень на підвіконні у зимовий період року, садівники рекомендують обирати приміщення з хорошим освітленням і більш високою температурою, щоб не було холодних місць із протягами.

Також важливо, щоб рослини не перегрілись, тож варто тримати їх подалі від теплових отворів і камінів.

Для садівництва варто використовувати контейнери із дренажними отворами та обирати якісний ґрунт, щоб рослини краще росли. Дуже важливо регулярно поливати рослини та стежити за шкідниками та хворобами рослин. Оскільки температура на вулиці починає падати. Ось повний список домашніх овочів, які ви можете виростити та насолоджуватися цієї зими у себе вдома, пише Mirror.

Листя салату

Цей універсальний овоч росте швидко та легко, але щоб він процвітав, його потрібно поставити біля дуже сонячного вікна. Якщо ваше природне освітлення слабке, варто забезпечити додаткове освітлення, щоб сприяти росту. Спектр світла повинен бути розміщений приблизно на 10 см над верхівкою листя.

Помідори

Краще обирати помідори карликового типу для контейнерного вирощування. Вирощування помідорів на підвіконні може принести дуже хороші результати. Варто обрати горщик довжиною в 15-20 сантиметрів.

Перець

Перцю потрібно щонайменше шість-вісім годин сонячного світла на день, тож варто, щоб рослина знаходилась в добре освітленому місці. Невеликі перці, включно з чилі, є чудовими доповненнями для вашого підвіконного саду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще не пізно посадити озиму цибулю: найсприятливіші дні грудня за місячним календарем

Мікрозелень

Мікрозелень є чудовим джерелом поживних речовин і багата вітамінами А, Е, С і К. Це молоді саджанці їстівних овочів і трав, включаючи редис, капусту, базилік і гірчицю. Варто вирощувати їх у неглибокому контейнері та розміщувати на сонячному місці.

Зелена цибуля

Зелена цибуля чудово росте в горщиках і є чудовою заміною часнику та цибулі, яким важко рости всередині. Горщики мають бути розміщені на світлому, сонячному місці, а в дні горщиків повинні бути отвори для дренажу.

Мікрозелень, тобто злакові, трави й овочі, які збирають одразу після пророщування, легко вирощувати вдома.

Уже за один-три тижні можна збирати врожай на підвіконні й додавати в салати, супи й смузі. Мікрозелень вельми корисна для здоров’я, повідомляє Gazeta.ua. Вирощувати мікрозелень можна весь рік.