Якою погодою завершиться травень – синоптикиня дала прогноз

Головна Сторінка » Якою погодою завершиться травень – синоптикиня дала прогноз

Завтра, 31 травня, в Україні очікуються короткочасні грозові дощі. При грозах можливе шквалисте посилення вітру на заході, півночі, Вінниччині, Житомирщині, Київщині, західних районах Черкащини. Також при грозах можливі місцями сильні зливи.

Дощі з грозами завершать пахущий і квітучий травень, повідомила синоптикиня Наталка Діденко в Facebook.

“На сході – локальні дощі, грози. На півдні дощі лише на Одещині. На Полтавщині, у Кропивницькому з районами, Дніпропетровщині – без істотних опадів”, – написала вона.

Спекотна погода передбачається на сході та південному сході. +26…29°С, місцями до +30°С. На решті території України буде +22…26°С.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країну накриють дощі з грозами

У Києві 31 травня повітря буде свіжим, прогнозують близько +22…23°С.

“У столиці весна завершиться локальними грозовими дощами. Хмари то сідатимуть на голову, нападатиме сонливість та каверзуватиме артеріальний тиск. Але як гарно дихається і буде дихатися після дощу і як гарно голубіє небо й світить сонце у проясненнях! Літо дебютуватиме в Україні спекою”, – додала Діденко.

1-2 червня очікується +27…32°С, хіба що трохи нижче буде в західній частині, +23…26°С.

У другій половині року температура на Землі знизиться, на зміну погодному явищу Ель-Ніньо прийде Ла-Нінья. Погодне явище Ель-Ніньо закінчиться до червня.

Ель-Ніньйо – феномен різкого підвищення температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, який означає сильну спеку, засухи та катастрофічні наводнення і опади у багатьох регіонах світу.

У роки Ла-Нінья, навпаки, формується потужний антициклон, у системі циркуляції якого на американський континент надходить холодне арктичне повітря. Так як Земля обертається навколо своєї осі, ці повітряні маси рухаються із заходу на схід, змінюючись на своєму шляху. Зрештою вони потрапляють до Атлантики та Європи.