Єдиний дім для всіх: найдивніше місто, в якому всі мешканці оселилися під одним дахом

Головна Сторінка » Єдиний дім для всіх: найдивніше місто, в якому всі мешканці оселилися під одним дахом

На Алясці є місто Віттіер, яке розташоване серед льодовиків і гір Аляски. Його всі 220 жителів мешкають у великому 14-поверховому будинку.

Це місто називають “найдивнішим містом Америки”.

Історія створення міста

Спочатку Віттієр був розроблений армією США і використовувався як військова гавань і база матеріально-технічного постачання під час Другої світової війни. Величезна будівля Begich Towers служила штаб-квартирою Інженерного корпусу армії США під час холодної війни. Сьогодні місто вважається популярним місцем для туристів.

У місто, розташоване в тіні величезних гір, можна в’їхати й виїхати лише кількома шляхами. Ще 15 років тому єдиним способом потрапити в місто суходолом був залізничний транспорт старим тунелем часів Другої світової війни, якщо дозволяла погода. На щастя, нині його переобладнано для руху автомобілів двомильною ділянкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя під контролем: знайомтеся з унікальним містом, де заборонено народжувати та помирати

Залежність поселення від кількох проходів означає, що в разі катастрофи місто опиниться в скрутному становищі.

5 липня 2023 року загорівся катер, який знищив єдиний у місті док для заправлення суден, що призвело до зупинки приходу і відходу суден, а також до закриття тунелю як запобіжного заходу.

Що відомо про будинок-місто

Зараз у 14-поверховому будинку, відомому як Begich Towers, проживає приблизно 85% жителів.

У комплексі розташовано 150 квартир, і він був створений для того, щоб ніхто не виходив на вулицю в суворі зимові місяці.

Зовні будівля не може похвалитися якимось особливим зовнішнім виглядом, але всередині все зовсім інакше: під одним дахом зібрані всі зручності міста. На відстані одного ліфта один від одного розташовані церква, пошта, ринок, поліклініка, поліцейський відділок і відеомагазин, пральня, школа.

Самодостатня будова також з’єднана зі тунелем, вирубаним у схилі гори. А єдиний в’їзд в місто по суші проходить через чьотирьохкілометровий тунель з одностороннім рухом, який закривається на ніч.

“Люди думають, що це дивно. Якби в мене було одне слово, я б сказав, що це чарівно”, – розповідає Дейв Дікерсон і його дружина Анна.

Риболовля – це головне заняття місцевих і одне з основних джерел доходу.

У країнах Європи є багато незвіданих колоритних та неймовірно красивих місць, які варто побачити туристам.

Досвідчена мандрівниця Мегі Канко у своєму новому матеріалі для Travel Off Path назвала п’ять маловідомих туристичних напрямків у Європі, які точно здивують туристів цього року у новому сезоні.