fbpx

“Якщо ви на візку, то ніхто не вручить вам повістку”: українців дурять фейковою рекламою

Головна Сторінка » “Якщо ви на візку, то ніхто не вручить вам повістку”: українців дурять фейковою рекламою

Підступний ворог не припиняє загарбницьку війну з Україною на усіх фронтах, зокрема на інформаційному. Останнім часом в мережі поширюється інформація про те, що український магазин медтехніки нібито рекламує інвалідні візки як можливість уникнути мобілізації. На скриншоті “реклами” красується напис “Якщо ви на інвалідному візку, то ніхто не вручить вам повістку! Зеленський не отримає ще одного двохсотого”, а також закреслена фотографія президента України Володимира Зеленського. Ця інформація не відповідає дійсності, а зображення “реклами” навмисно відредагували.

Мережа магазинів медтехніки Med-Magazin.ua вже заявила, що вона не створювала таких рекламних кампаній. “Такий контент ніколи не запускався з рекламних акаунтів магазину”, йдеться в заяві мережі. Крім цього, в компанії підкреслили, що фейкове зображення поширювалося переважно в російських пабліках.

Журналісти StopFake, перевіривши “Бібліотеку реклами” Facebook, переконалися, що мережа магазинів Med-Magazin.ua дійсно ніколи не створювала таких рекламних кампаній у Facebook чи Instagram. Так, магазин проводить чотири активні рекламні кампанії, але в жодній з них не йдеться про “можливості уникнути мобілізації”.

Ба більше, фейкова реклама також не відповідає айдентиці Med-Magazin.ua, де превалює зелений колір. А власне зображення чоловіка на інвалідному візку зловмисники взяли з сайту агентства стокових фотографій Alamy.

Варто зазначити, що сама “реклама” цілком безглузда. Достатньо звернути увагу, що на недостовірність цієї рекламної кампанії вказує той факт, що сама собою наявність інвалідного візка ще не є показником непридатності до військової служби. Згідно із законом України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”, не підлягають призову на військову службу військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, або ті, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії є тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я. Тобто для цього потрібна наявність документа про інвалідність чи тимчасову непридатність.

До речі, це далеко не перша спроба дискредитувати мобілізаційну кампанію України. Раніше StopFake спростовував схожу дезінформацію у матеріалах “Фейк: ЗСУ оголосили акцію “Приведи друга у військкомат і отримай 20 000 гривень” і “Фотофейк: “Акція для військових і їхніх сімей”: купи дві домовини і отримай третю в подарунок”.

Generated by Feedzy