fbpx

Телескоп Hubble зробив унікальне фото злиття трьох галактик в одну

Головна Сторінка » Телескоп Hubble зробив унікальне фото злиття трьох галактик в одну

Космічний телескоп Hubble зробив світлину трьох галактик, які мають зіштовхнутися, щоб згодом злитися в одну.

Три галактики, які можна побачити в сузір’ї Волопаса, згодом зіллються в одну велику, повідомляє Space.com. Під час цього процесу спіральна структура галактик буде знищена через гравітаційну взаємодію.

“Це скупчення галактик відоме під назвою SDSSCGB 10189. Форми галактик уже спотворені, тож можна побачити нитки газу та пилу, що їх з’єднують. У межах скупчення три галактики перебувають на відстані лише 50 тис. світлових років одна від одної. Хоча це може здатися величезною відстанню, у космічних величинах це не дуже багато”, ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Космічний апарат NASA зазнімкував “ведмедя” на Марсі

Нове зображення є частиною дослідження походження найбільших і наймасивніших галактик. Астрономи називають їх найяскравішими кластерними галактиками (BCG). BCG утворюються, коли велика галактика поглинає менші галактики або коли такі багаті газом галактики, як ця трійка, стикаються та зливаються в одну.

За допомогою телескопа Hubble вчені сфотографували химерну галактику із “довгими рукавами”. Знімок торік 26 грудня опублікували на сайті обсерваторії.

Generated by Feedzy