У спеку ми інстинктивно тягнемося до холодних напоїв. Але саме гарячий чай чи кава можуть ефективніше охолодити організм.
До таких висновків дійшли британські науковці.
“Споживання гарячого напою влітку спочатку підвищує температуру тіла, але водночас активує рецептор TRPV1. І саме останній сигналізує організму про потребу охолодження. Як наслідок, людина, яка випила склянку гарячого чаю, починаєте пітніти, і саме випаровування поту з поверхні шкіри допомагає тілу знижувати його температуру”, – пояснює рофесор фармакології Пітер МакНотон.
Поділяє думку британського колеги й канадський дослідник з Університету Оттави Оллі Джей.
“Якщо у спекотну вологу погоду ви одягнені занадто тепло або якщо піт просто стікає по тілу, не встигаючи випаровуватись, гарячий напій лише погіршить ситуацію”, – каже він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який напій скорочує тривалість життя: відповідь вас здивує
Як уникнути зневоднення
Дорослій людині потрібно споживати приблизно 2-2,5 літра рідини на день. Важливо компенсувати рідину, яку організм втрачає через сечовиділення, потовиділення та інші природні процеси.
Влітку дуже важливо вчасно помічати ознаки зневоднення, серед яких можна виділити наступні:
сильна спрага,
темна сеча,
рідкісне сечовипускання,
запаморочення,
сухість у роті,
потріскані губи,
в’ялість.
У спеку важливо вибирати правильні напої. Деякі з них можуть лише посилити спрагу і погіршити самопочуття.
Насамперед, варто відмовитися від вживання солодких газованих напоїв та енергетиків. Таке питво не здатне вгамувати почуття спраги. Воно, навпаки, лише посилює зневоднення та бажання пити. Забудьте про солодкі напої – магазинні пакетовані соки, лимонади, морси та підсолоджений квас.