Янукович купив під Москвою будинок за $50 млн – прокурор

Янукович купив під Москвою будинок за $50 млн – прокурор

Колишній президент Віктор Янукович мешкає в елітному мікрорайоні “Рубльовка” під Москвою.

Його оточення перебуває або на території Російської Федерації або в тимчасово окупованому Криму. Про це сказав прокурор Іван Бабенко в інтерв’ю “Укрінформ”.

“Наскільки нам відомо, Янукович після своєї втечі у лютому 2014 року поселився в Росії. Отримав там тимчасовий притулок і проживає в мікрорайоні “Рубльовка” – у селі Барвиха в елітному будинку, який купив приблизно за $50 млн”, – розповів прокурор.

За словами Бабенка, ексміністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, його колишні підлеглі Петро Федчук і Сергій Кусюк – теж у Росії.

Обидва служать у силових структурах РФ, підтвердив прокурор.

Колишній прем’єр Микола Азаров та ексгенпрокурор Віктор Пшонка теж у РФ.

А колишній голова СБУ Олександр Якименко та ексміністр оборони Павло Лебедєв перебувають у тимчасово окупованому Криму, розповів Бабенко.

“Як і командир “чорної” роти “Беркута” Дмитро Садовник. До речі, Подільський райсуд Києва уже розглядає його обвинувальний акт у режимі заочного засудження. Стадія дослідження доказів обвинувачення пройшла, тому, сподіваюся, і вирок не за горами”, – повідомив прокурор.

За словами Бабенка, не було зафіксовано випадків, аби Янукович або хтось з розшукуваних осіб з кола його оточення виїжджав “навіть у країни третього світу, африканські країни, чи країни, які не співпрацюють з міжнародними розшуковими інституціями”.

“Не думаю, що хтось з них ризикне кудись поїхати, окрім Білорусі”, – сказав прокурор.

Віктор Янукович перебуває у розшуку. Після Революції гідності втік до Росії. 2015 року Верховна Рада позбавила його звання президента.

2019 року суд заочно визнав Януковича винним у державній зраді і пособництві у веденні агресивної війни. Януковича засудили до 13 років позбавлення волі. Тюремний строк почнуть відраховувати після арешту.

У жовтні цього року Офіс генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо Януковича і дев’яти ексвисокопосадовців за організацію розгону та розстрілів акції протесту.