Японські півонії ростуть 15 років

Головна Сторінка » Японські півонії ростуть 15 років

Кущ стійкий до морозів і грибків

 Хто раз виростить японські півонії, більше не посадить звичайних, каже 58-річна Юлія Зазимко із села Галичівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Ці квіти виглядають розкішно за будь-якої погоди. Нагадують махрові кульки діамет­ром до 20 сантиметрів.

Кущі посадила у квітник, підживлений торфом. Рослина любить сонце. У тіні не цвіте. Від надміру вологи коріння загниває. Тому важливо зробити хороший дренаж у посадковій ямі. Підійде суміш битої цегли з піском. Шар завтовшки не менш як 1015 см.

 Кореневище “японці” ­мають крупне. Воно ­глибоко проникає в землю і тягне звідти воду, продовжує Зазимко. Особливість цих квітів у швидкому розростанні. Кущі заввишки до метра, пишні, швидко дають діток. Нормально переносять засуху. Якщо довго немає дощів, у воду трохи всипаю попелу для підживлення. Також навесні підгодовую мінеральними й азотними добривами. Їх треба небагато цей сорт надлишку не любить. Улітку й восени періодично підсипаю компост.

Японські півонії цвітуть майже місяць. Залежно від сорту, квітнуть у червні чи липні. Дрім міст і Карара мають білі квіти, Бетті Гроф, Сюр­приз і Неон рожеві. З червоними пелюстками Акрон і Гей парі. На відміну від решти видів, японські півонії мають опущену серединку квітки. Дають легкий медовий ненав’язливий аромат. Скільки не було б цвіту, пагони не гнуться. Вони стійкі до вилягання під час дощів і вітрів.

 У японських півоній цікаві не тільки квіти, а й листя. Воно гофроване на краях, наче покусане. Це додає екзотичного вигляду, говорить Зазимко.

Квіти можна розмножувати відводками, живцями й діленням куща. Якщо приживуться, то цвітуть 1517 років. За два сезони набирають таку масу, що більше нагадує дорослий кущ. Він зимує без утеплення, якщо температура до -30°C. Якщо нижче, треба прикрити торфом і тирсою.

 Яка сирість після дощу не була б, між пагонами ходить вітер, і вони не склеюються. Тому грибки не приживаються.