Віцепрезидентка Сполучених Штатів Америки Камала Гарріс, яка балотуватиметься у президенти на виборах, підтримує Україну.
Вона була прихильницею виділення пакета допомоги Україні на $61 млрд, на який чекали близько пів року. Про це пишуть “Суспільне”.
У привітальній промові до 29-ї річниці незалежності України Гарріс сказала, що “це свято є гірким нагадуванням про тяжке становище українців, які живуть під незаконною російською окупацією в Криму та на сході України”.
“Як сенаторка і віцепрезидентка я підтримую прагнення України стати сучасною, демократичною європейською державою, в якій усі громадяни можуть жити у мирі і процвітанні”, – заявила віцепрезидентка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урсулу фон дер Ляєн обрали головою Єврокомісії
У лютому на Мюнхенській конференції з безпеки Гарріс зустрілася із президентом України Володимиром Зеленським, який казав про брак боєприпасів і що Україна розраховує на позитивне рішення щодо військової допомоги від США.
“Є лише план А, який полягає в тому, щоб Україна отримувала те, що їй потрібно. Ми не можемо грати у політичні ігри”, – сказала тоді Гарріс.
“Джо Байден і я продовжуватимемо працювати над забезпеченням тих ресурсів, які Україні потрібні. Байден і я чітко підкреслювали, що ми залишимося з вами до кінця”, – заявила віцепрезидентка.
15 червня Гарріс відвідала Глобальний саміт миру у Швейцарії. Тоді вона прокоментувала заяви російського диктатора Володимира Путіна перед самітом. “Учора Путін запропонував свої пропозиції. Але говорімо чесно. Він не закликає до перемовин. Він закликає до того, щоб Україна здалася”, – сказала Гарріс.
Походження, освіта, роботи Камали Гарріс
Камала Гарріс народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді, штат Каліфорнія. Її батько – професор економіки, з Ямайки, мати – індійського походження, була докторкою наук, досліджувала рак молочної залози. Батьки Гарріс розлучилися, коли їй було сім років.
Гарріс закінчила Університет Говарда і Гастінгський коледж Каліфорнійського університету.
Вона розпочала кар’єру на посаді заступниці окружного прокурора (1990-1998 роки), спеціалізувалася на справах про сексуальне насильство над дітьми, а також на справах про вбивства і пограбування.
У 1998 році Гарріс призначили керівним прокурором кримінального відділу в офісі окружного прокурора Сан-Франциско, потім – головою відділу прокурора міста Сан-Франциско у справах сімей і дітей.
У 2004-му стала першою жінкою-окружним прокурором Сан-Франциско. А за шість років – генеральною прокуроркою Каліфорнії. Під час її роботи у цьому штаті побільшала кількість обвинувальних вироків, Гарріс домоглася мільярдних компенсацій для ошуканих шахраями каліфорнійців. Також вона просувала права ЛГБТ-спільноти, зокрема у 2013-му організувала перше одностатеве весілля – одразу ж, як федеральний суд дозволив такі шлюби.
2016 року Гарріс стала сенаторкою від Каліфорнії.
У січні 2019-го посадовиця розпочала президентську кампанію від Демократичної партії під гаслом “Камала Гарріс для людей”. Згодом пішла з перегонів, пояснивши це браком фінансів. На тих виборах переміг Джозеф Байден. Гарріс стала віцепрезиденткою.
21 липня Байден зняв свою кандидатуру з президентських виборів і запропонував висунути кандидаткою від Демократичної партії Камалу Гарріс. Вона погодилася.
Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада, вони стануть 60-ми виборами президента. Виборці оберуть колегії виборщиків, які через 41 день, у грудні 2024 року мають обрати президента та віцепрезидента. Також відбудуться вибори до обох палат Конгресу: Палати представників і третини Сенату.